Kuchyně

Češi stále milují bílé kuchyně

Od   | 

Bílá barva nadále pulzuje na kuchyňské scéně. Pokud je právě kuchyně středobodem vašeho domova a hledáte možnosti s neutrální bílou barvou, která potichu splyne se zbylým a nadčasovým designem vašeho bytu nebo domu, jste tu správně. Zimní čas je totiž ideálním odkazem na bílé luxusní kuchyně.

Bílé kuchyni sluší nerezové spotřebiče a k nim samozřejmě ladíme i ostatní doplňky, jako například svítidla. Zdroj: Technistone

Umění zahřát bílý prostor

I když je název hry bílá, nesmíme zapomínat, že kuchyně je součástí domu, a proto se v designu domova musí projevit teplo a útulné a příjemné prostředí. Abyste předešli studenému až sterilnímu pocitu a prostoru, doporučujeme si vybrat několik prvků, které naruší monotónnost studené bílé barvy. Prostřídáním barev doplňků umocníte pocit tepla v místnosti. Doporučujeme trik s velkou vázou a květinami nebo zelenými jednoduchými travinami, které na bílé pracovní ploše vyniknou a místnost oteplí.

Moderní bílou kuchyni můžete s klidným svědomím začlenit i do venkovského stavení. Prostor tak dostane úplně jiný ráz. Zdroj: Technistone

Přirozené osvětlení

Úsporné LED lampy jsou fajn. Vyvarujte se ovšem bílých fluorescenčních žárovek. Pokud chcete zabránit kancelářské atmosféře v kuchyni, zvolte raději zdroj světla s teplou barvou. Takové přirozené světlo doplňuje a zdůrazňuje bílé povrchy, aniž by vyvolalo studený pocit. Top trendem jsou lustry zavěšené od stropu nad středovým ostrůvkem nebo jídelním stolem. Tento trend vám také umožní získat co nejvíce z vašich podlah a kuchyňských desek. Zdůrazňuje totiž jejich hloubku barvy nebo přirozený třpyt a lesk.

Okno v kuchyni a ještě navíc nádherný výhled jsou k nezaplacení

Bílá skvěle doplňuje dřevo

Chcete-li vyvolat zájem a narušit jednotný vzhled prostoru, zvolte ke své bílé kuchyni dřevo. Dřevo může být i součástí bílé pracovní desky, pokud si kreativně poradíte. Například dřevo výborně vypadá jako barový pult, který bude perfektně sloužit jako hostitelská designová platforma. Trendem posledních let je spojení dřeva s křemenným quartzem. Oba materiály přinášejí do kuchyní přírodní materiály, dlouhou životnost a skvělý nadčasový design.  Doporučujeme kvalitní český materiál TechniStone® a jeho fenomenální a nestárnoucí odstíny Noble Lusso Chamagne, Noble Perlato Luna nebo nové odstíny z kolekce Serenity, Crystal Calacatta Silva nebo Omnis. 

Pokud nechcete pouze bílou kuchyni, kombinujte ji se světlým dřevem

Textury a povrchové úpravy

Charakter barvy je často určován materiálem, na kterém „leží“. Při navrhování bílé kuchyně je důležité si uvědomit, že u různých materiálů mají různé povrchové úpravy vliv na způsob, jakým bílá reaguje na materiál, a od jakého množství světla se od něj odráží. Lesklý povrch s reflexní charakteristikou dává bílé barvě hloubku. Všechny předměty a jejich barvy, které jsou v okolí lesklého povrchu, se na něm budou i odrážet. Na to, prosím, nezapomínejte. Naopak matná bílá povrchová úprava pohlcuje světlo. Dovoluje nám tedy, aby se bílá barva objevila jako jedinečný jednotný design.

Se stísněnými a tmavými prostory se bílá kuchyň vypořádá na jedničku.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login