Články

Ceny energií klesají. Kdo vám nabídne nejnižší cenu?

Od   | 

Dodavatelé energií se v současnosti předhánějí v tom, kdo nabídne nejlepší cenu za své produkty. Zatímco někde jsou rozdíly v řádech tisíců, jinde jde jen o pár desítek korun. Jak to vypadá s cenami nyní?

Za elektřinu zaplatíte méně. Zdroj: pexels.com

V posledních dnech zveřejnili novou nabídku hned 3 dodavatelé energií – MND, innogy a Centropol. Pokud jste si do nynějška nebyli jisti, zda přejít jinam, nyní budete ještě zmatenější. Podle více dodavatelů a analytiků je možné, že letos levnější nabídky než nyní nepřijdou. Trh je přesto opatrný – stále přetrvává nervozita z toho, jak se ceny budou vyvíjet v budoucnu. A po loňském skokovém zdražování není divu.

I proto dodavatelé v současnosti doporučují fixovat ceny spíše na kratší dobu. Ačkoliv se velkoobchodní ceny mírně snižují, změny se koncových zákazníků do konce roku 2023 nejspíš nedotknou.

Stojí vás elektrická energie příliš mnoho peněz? Zkuste se podívat po výhodnějším dodavateli. Zdroj: Canstockphoto

Ředitel maloobchodu innogy říká, že pro své zákazníky postupně přikupují levnější plyn. Poklesu využily také Moravské naftové doly – svým zákazníkům nově nabízí fixaci cen do června 2025.

Zastropované ceny energií, které by měly skončit na konci roku, činí 5 000 Kč bez DPH za MWh silové elektřiny. U plynu je to 2 500 Kč bez DPH za MWh.

 

Jak se vyznat v žárovkách? Přehledný manuál, abyste nekoupili špatně

 

Příklady změn v cenách za energie

MND u základních ceníků Plyn z první ruky snížili cenu za MWh o 876 Kč, tedy o 25 %, na 2 572 Kč za MWh. Zákazníkům s ceníkem Proud se cena za MWH snížila o 1 442 Kč, tedy o 30 %, a to na 5 685 Kč. U PRE v případě domácností s vysokým tarifem, které nevyužívají elektřinu k ohřevu vody a topení, se bude prodávat silová elektřina za 3,95 Kč bez DPH za kWh. U těch s ohřevem vody pak bude 3,85 korun bez DPH ve vysokém tarifu a 3,65 koruny v nízkém tarifu.

Zdroj: idnes.cz, eon.cz, usetreno.cz

 


You must be logged in to post a comment Login