Návštěvy bytů

Moderně řešená garsonka s vysokým stropem: Promyšlené bydlení s mnoha nápady

Od   | 

Na garsonce s vysokým stropem se architekti doopravdy vyřádili, to proto, aby splnili všechna přání a potřeby majitelů. Skloubit všechny představy spolu s estetickou a praktickou funkcí nebylo vůbec jednoduché. Práce nakonec předčila očekávání a vy se můžete podívat na výsledek.

Nevelký byt byl pro architekty výzvou. Šikovně oddělili obývací prostor s pracovním a vyřešili také místo pro spaní. Celý styl interiéru působí velmi moderně a zároveň útulně, díky použitým dřevěným prvkům, včetně stropů a podlah. Skvělou volbou byla šedá barva na stěnách, která patří mezi neutrální barvy a výborně zapadá do celého konceptu, ve kterém najdeme také černý kov.

Kovová police bude v budoucnu plná knih, které prostor barevně oživí. Zdroj: KC Studio

Jedním z požadavků byla i pracovna, kterou se podařilo zakomponovat pod zvýšené ložnicové patro. Díky nábytku na míru tu je stůl s velkorysou pracovní plochou i dostatek úložných prostor, které je možné „vytvářet“ díky perforované stěně. Do připravených ok lze připevnit otevřenou nebo uzavřenou polici. Výhodou jsou i velká okna. I zde je kladen důraz především na jednoduchost, minimalistický vzhled a čisté tvary. Zajímavou dominantou je dřevěný strop navazující na stěnu ze stejného materiálu. Celek na sebe poutá pozornost. 

Stěna je vybavená perforovanými díly, do jejichž ok mohou majitelé umisťovat police dle aktuální potřeby. Zdroj: KC Studio

Ložnice v prostoru

Skvělým způsobem vyřešili architekti chybějící místo pro prostornou ložnici. Vytvořili patro, kam se naprosto pohodlně vejde postel i šatna ve starorůžové barvě. Poskytuje dostatek prostoru pro uložení oblečení, bot a ostatního vybavení. Ani zde nechybí všudypřítomná šedá na stěnách, doplněná o černé osvětlení instalované do lišt ve stropě. 

V horním patře se nachází ložnice se šatnou. Zdroj: KC Studio

Otevřená kuchyně s variabilním jídelním stolem

Kuchyňská linka s dvířky v dekoru dřeva vypadá velice impozantně a vůbec nepůsobí zastaralým dojmem. Naopak. Do celkového konceptu výborně zapadá. Moderní vzhled jí dodává černá pracovní deska, nerezová police nad ní a kamenná deska za linkou. K lince je připevněný otočný jídelní stůl, který tak může sloužit ke stolování nebo plnit funkci kuchyňského ostrůvku.  

Dřevěná kuchyně vnáší do interiéru dotek přírody. Zdroj: KC Studio

Vedle kuchyňského koutu stojí moderní šedá sedací souprava doplněná menším skleněným stolek. Nepřehlédnutelnou dominantou je policová stěna v černé barvě, která plní funkci mobilního úložiště a zároveň se za ní ukrývá schodiště vedoucí k odpočinkové zóně. Trefou do černého je nástěnná otočná lampa, která slouží jako svítidlo nad kuchyňským stolem i nad sedací soupravou, nastavit ji majitelé mohou podle aktuální potřeby. 

Jídelní stůl je ukotven na pantech, které ho dovolují umístit do prostoru nebo ke stěně. Zdroj: KC Studio

Silnou stránkou tohoto bytu je promyšlené dispoziční řešení, které nijak nenarušuje funkčnost prostoru, ale naopak překvapuje. Podobné je to i s vybavením. Působí stroze, ale v bytě se přitom cítíte příjemně a útulně. Styl to je pro všechny, kteří preferují současné „vybydlené“ interiéry, a nám se velmi líbí. Co na něj říkáte vy?

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login