Návštěvy bytů

Byt pro velkou rodinu, ze kterého čiší hravost

Od   | 

Najít byt, který bude dostatečně pohodlný pro velkou pětičlennou rodinu, není jednoduché. Manželé se třemi dětmi hledali dlouho a nakonec se zhlédli v krásném, pohodlném mezonetovém bytě v klidné části města. Nezbytná ovšem byla rozsáhlá rekonstrukce, což rodině nevadilo, naopak. Poskytlo jim to prostor zužitkovat jejich hravý přístup k interiéru.

Netradiční černá lesklá podlaha chodby dokonale zrcadlí všechno, co je v chodbě. Osvícená reflektorovým osvětlením umístěným v liště ještě více vynikne. Korunu netradičnímu prostoru, který návštěvníky uchvátí a zaujme už za dveřmi, dává netradiční, volně stojící věšák.

Vstup je prostorný, proto bylo možné použít černou barvu

Stylový guláš, který výborně chutná

Dokonale designově se povedlo přízemí. I když v něm nenajdeme nic, co by nám vysloveně vyrazilo dech, netypických a velmi povedených prvků je v něm mnoho. Například podsvícení otevřeného schodiště, doplněného skleněným zábradlím, je velmi pohledově příjemné. Hra světel, násobená odrazy a odlesky, jednoduše zaujme a těší. To samé se dá říct i při pohledu do otevřeného patra, kam schodiště naše oči zavede. Všimneme si netradičně tvarovaného sloupu, který dodává celému interiéru na zajímavosti. Upoutají i neotřelé hodiny a „domeček“ zavěšený nad obývacím prostorem. Stolek z palety dodává šmrnc mládí a jednoduchosti. Lavice u masivního stylu zase přidává venkovský prvek. To vše ovšem nezaniká v guláši stylů, ale dokonale spolu ladí, což je hodno uznání.

Cihlová stěna se prolíná přes obě patra. Tím je opticky propojuje

Na vaření dohlížejí rybičky

Kuchyň nebývá obvyklým místem pro umístění vestavěného akvária, ale právě tato netypičnost je velmi příjemná. Rybičky dokonale vyniknou na bílém pozadí celé linky. Jen zajisté kladou obrovský nárok na čistotu akvária zevnitř i zvnějšku, protože takto barevné okolí a pasování rybiček na hlavní prvek kuchyně by  neodpustilo sebemenší prohřešek v křišťálové průhlednosti vody a skel. Kuchyňská linka je bílá, doplněná tmavou pracovní deskou.  Najdeme tu i dřevěný barový pult s kovovými židlemi pro neformální posezení. 

Neotřelým prvkem kuchyně je vestavěné akvárium

Majitelé vzhledem k početné rodině kladou přítomnost doma na první místo, a proto často z domova i pracují, obzvláště otec rodiny. Na práci je ale samozřejmě potřeba klid, proto vznikla samostatná pracovna. Opakuje se motiv zeber, který najdeme i v ložnici, a to na výrazném, dekorativním koberci. Aby pracovna působila osvěžujícím, kreativním dojmem a podporovala tvůrčí náladu, je volena sytě žlutá barva malé pohovky, sloužící pro rychlý relax při práci nebo pro pracovní návštěvy. Úložného místa v policích je dost, aby se do nich vešlo vše potřebné. 

Nejvýraznějším prvkem pracovny je sytě žlutá pohovka.

Ve stylu Anglie

Krbové obložení navozuje v ložnici dojem luxusu a pohody

Ložnice vyniká prostorností. Imitace krbu nemusí být „šálkem čaje“ pro každého, ale dodává interiéru na intimitě. Prvek anglického venkova, odkrytá cihlová zeď, velmi dobře ladí s teplými tóny dřeva. Rozdílná výmalba a členitý strop jsou jen korunou krásy a stylu tohoto velmi příjemného, luxusním dojmem působícího prostoru. Hra světel, zajímavá v celém domě, je zde podtržena svitem svíček, které se dají bezpečně umístit právě do prostoru imitovaného krbu. O další světlo se starají led pásky.

Dostatek prostoru pro tři děti

Dětský pokoj působí upraveně, nepřehlceně i hravě zároveň.

Mají-li v jednom prostoru vyrůstat tři děti, musí být dostatečně velkorysý, což tento pokoj splňuje. Zařízen je jednoduše, pro potomky školního věku, kteří již nepotřebují prostor zahlcený dětskou výzdobou a hračkami, jako spíše řádná pracovní místa, jejichž jedinou nevýhodou je vzdálenost některých stolů od okna jako přirozeného zdroje světla. Barvený koberec působí vesele, hravě a přitom klidně může zůstat v pokoji, jak děti budou růst – neevokuje dětinskost.

Pás z barevného obkladu vnáší do neutrální koupeny hravý prvek

Za povšimnutí slouží koupelna, primárně určená pro děti, díky veselému pruhu dlaždicové mozaiky, která “ přelézá“ vaničku sprchového koutu a táhne se dál až ke dveřím koupelny, což působí vesele a hravě. Koupelna „pro dospělé“, i když v praxi se samozřejmě rodina tohoto striktního rozdělení nedrží, má tlumenější barvy, je větší a vybízí k relaxaci.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login