Návštěvy bytů

Byt v retro stylu ohromí svými detaily a atmosférou jako vystřiženou ze starých filmů

Od   | 

Bydlení nemusí být nuda. To dokazuje sympatický byt v retro stylu, který je ideálním prostředím pro mladou rodinu. Při prohlídce 85 m2 velkého bytu máte v každé místnosti pocit, že jste doma. Vše na sebe chytře navazuje a je sladěné do posledního detailu. Necháte se inspirovat?

Dlouhá předsíň volně navazuje na obytnou část bytu. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Požadavky na architektku byly v tomto ohledu jasné. Majitelé chtějí byt renovovat tak, aby byl moderní se všemi vymoženostmi, ale zároveň aby si uchoval kouzlo starých časů. Není tedy divu, že na každém kroku potkáte různé retro kousky, které pravděpodobně mnoho z vás dobře pamatuje. Jsou ale zároveň stylově a citlivě použity, aby nebyl výsledný dojem staromódní, ale naopak vynikal. Celý byt září jemnými a světlými barvami. Na podlaze můžete vidět kombinaci dřevěných parket a dlažby. 

Největší dominantou bytu je pravděpodobně vestavná skříň v předsíni. Je na ní použita tapeta s přírodním motivem, opět v jemných odstínech od černé po bílou. Jediná výrazná barva je červená ve slunci. V předsíni se nachází také barevné taburety určené k posezení a velké kulaté zrcadlo. Jelikož je tapeta na šatní skříni sama o sobě dost výrazná, další dekorace zde nenajdete. Z předsíně můžete přejít do ostatních místností, navazuje na ni obývací pokoj spolu s kuchyňským koutem. 

 

 

Obývací místnost je spojená s kuchyňským koutem. Opticky od sebe obě tyto části odděluje použitá podlahová krytina. V kuchyni je z praktických důvodů dlažba a v obývacím pokoji dřevěné parkety zjemněné kusovým kobercem. Samotná kuchyňská linka v příjemném odstínu zelené barvy má, kvůli úspoře místa, skříňky připevněné až ke stropu. Nabízí tak dostatek úložného prostoru pro veškeré vybavení. Pozlacená madla na lednici vypadají velmi elegantně. Kulatý dřevěný stůl z masivů vkusně doplňují kovové retro židle s polstrováním. 

Kuchyň je i přes omezený prostor dostatečně veliká se všemi potřebnými spotřebiči. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Obývací pokoj působí na první pohled perfektně sladěně a útulně. Veškerý nábytek byl vybírán s citem, aby zapadl do konceptu celého bytu. S pohodlnou sedačkou kontrastují černé židle. Velký abstraktní obraz jen tak ledabyle opřený o zeď celek doplňuje. Všimnout si můžete chytře ukryté knihovny ve výklenku ve zdi a zajímavých nástěnných lamp, které zaručují dostatek světla k večernímu čtení, když se zatáhnou dlouhé zatemňující závěsy. 

 

Kam pro záclony, závěsy a další bytový textil?

 

Ložnici dominuje čalouněná postel s hodně vysokým čelem. Trochu připomíná královské lože. Barevně perfektně sladěné lůžkoviny s postelí svědčí o tom, že majitelé milují pořádek a kladou důraz na detaily. Dřevěné noční stolky opět připomínají staré časy a mentolová barva stěn působí příjemným a uklidňujícím dojmem. V ložnici je opět položen kusový koberec kvůli podlahovému chladu a aby místnost hezky dekoroval. Další výrazné doplňky a dekorace nejsou potřeba, protože o dostatečnou výzdobu se stará strukturovaná stěna a velký obraz podobného vzhledu jako v obývacím pokoji. 

Dominantou ložnice je prostorné dvoulůžko a dekorativní stěny. Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Koupelna obložená mramorovým obkladem s dekorem malých kamínků působí v kombinaci s hnědou stěnou nesmírně přitažlivě a jen málokdo by se do takové kombinace pustil. Prostorná vana s černou baterií svádí k odpočinku. Opět je chytře využit výklenek ve zdi. Zde slouží k umístění mycích prostředků. Součástí koupelny je zelený kamenný stůl pod umyvadlo, který je velmi výrazným prvkem místnosti. Toaleta se oproti koupelně výrazně odlišuje, má totiž o něco modernější nádech. Obklady kombinují béžovo-šedé odstíny s červenou. Všimnout si můžete i různých velikostí obkladů, které rozbíjí obvyklou sterilnost této místnosti.

Zdroj: Yevheniia Dubrovska

Fotogalerie:

 

Proč toaletu se sprškou?

 

 


You must be logged in to post a comment Login