Návštěvy bytů

Dům se sedačkou, která začíná už v předsíni

Od   | 

Není to reklamní trik, abychom vás nalákali a poté zklamali. Sedací souprava v rodinném domě je navržená na míru prostoru. A protože je dům rozlehlý a posadit se potřebujete už při příchodu, byla navržena odsud.

Sedací souprava začíná už ve vstupu a pokračuje do obývacího pokoje.  Na začátku je mezi díly jen skleněná stěna.

Sedací souprava začíná už ve vstupu a pokračuje do obývacího pokoje. Na začátku je mezi díly jen skleněná stěna.

Dále pokračuje do obytného prostoru, kterým se vlní a zasahuje do předem plánovaných míst. Například proti televizoru je sed tak hluboký, že si tu majitelé pohodlně i lehnou. “Celková délka sezení je 26 metrů a polštáře jsou na magnetky, takže je můžete přenášet a drží na každém místě,” říká designér sezení a architekt celé rekonstrukce domu, Martin Sladký ze Studia De.Fakto.

Kuchyň je navržena do tvaru písmene L. Barevně je přizpůsobena původním oknům a barvě podlahy.

Kuchyň je navržena do tvaru písmene L. Barevně je přizpůsobena původním oknům a barvě podlahy.

V přízemí domu je velkorysý obytný prostor, jemuž vévodí neobvyklá vlnící se sedací souprava. Některé z nosných sloupů posloužily pro uchycení menších stolků. Na prostor navazuje jídelna s kuchyní, které je možné od hlavní místnosti oddělit skleněnými posuvnými dveřmi. “Držel jsem se původních materiálů, v tomto případě to byla antracitová okna. Podle nich jsem navrhl celý vzhled kuchyně, jejíž dvířka jsou z části z antracitového skla a z části bílé,” vysvětluje architekt a dodává, že barevnost je přizpůsobena také podlaze z černo-bílého přírodního kamene.

Světlo nad odkládacím stolkem pochází od českého designéra Jerryho Kozy.

Kam vedou točité schody?

Po točitých schodech se vchází do ložnicového patra. “Stěny tu jsou sešikmené, takže je veškerý nábytek vyrobený na míru,” upozorňuje architekt a ukazuje na stěnu v záhlaví manželské postele. Za ní se nachází velkorysá šatna, přičemž z pohledové strany slouží místo nočního stolku. Zem zdobí podlaha od známé architektky a designérky Zahy Hadid a k útulné atmosféře pak přispívá koberec z pravého hedvábí. Nechybí prostorná koupelna s vyvýšenou vanou a umyvadla ze známé designérské dílny. “Koupelna rekonstrukcí neprošla, i tak je ale díky kvalitním zařizovacím předmětům nadčasová,” doplňuje architekt.  V horním patře je ještě dětský pokoj s vlastní koupelnou.

Za stěnou v záhlaví manželské postele se nachází šatna.

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová

You must be logged in to post a comment Login