Návštěvy bytů

Dům se sedačkou, která začíná už v předsíni

Od   | 
Sedací souprava začíná už ve vstupu a pokračuje do obývacího pokoje.  Na začátku je mezi díly jen skleněná stěna.

Sedací souprava začíná už ve vstupu a pokračuje do obývacího pokoje. Na začátku je mezi díly jen skleněná stěna.

Není to reklamní trik, abychom vás nalákali a poté zklamali. Sedací souprava v rodinném domě je navržená na míru prostoru. A protože je dům rozlehlý a posadit se potřebujete už při příchodu, byla navržena odsud. Dále pokračuje do obytného prostoru, kterým se vlní a zasahuje do předem plánovaných míst. Například proti televizoru je sed tak hluboký, že si tu majitelé pohodlně i lehnou. “Celková délka sezení je 26 metrů a polštáře jsou na magnetky, takže je můžete přenášet a drží na každém místě,” říká designér sezení a architekt celé rekonstrukce domu, Martin Sladký ze Studia De.Fakto.

Kuchyň je navržena do tvaru písmene L. Barevně je přizpůsobena původním oknům a barvě podlahy.

Kuchyň je navržena do tvaru písmene L. Barevně je přizpůsobena původním oknům a barvě podlahy.

V přízemí domu je velkorysý obytný prostor, jemuž vévodí neobvyklá vlnící se sedací souprava. Některé z nosných sloupů posloužily pro uchycení menších stolků. Na prostor navazuje jídelna s kuchyní, které je možné od hlavní místnosti oddělit skleněnými posuvnými dveřmi. “Držel jsem se původních materiálů, v tomto případě to byla antracitová okna. Podle nich jsem navrhl celý vzhled kuchyně, jejíž dvířka jsou z části z antracitového skla a z části bílé,” vysvětluje architekt a dodává, že barevnost je přizpůsobena také podlaze z černo-bílého přírodního kamene.

Kam vedou točité schody?

Po točitých schodech se vchází do ložnicového patra. “Stěny tu jsou sešikmené, takže je veškerý nábytek vyrobený na míru,” upozorňuje architekt a ukazuje na stěnu v záhlaví manželské postele. Za ní se nachází velkorysá šatna, přičemž z pohledové strany slouží místo nočního stolku. Zem zdobí podlaha od známé architektky a designérky Zahy Hadid a k útulné atmosféře pak přispívá koberec z pravého hedvábí. Nechybí prostorná koupelna s vyvýšenou vanou a umyvadla ze známé designérské dílny. “Koupelna rekonstrukcí neprošla, i tak je ale díky kvalitním zařizovacím předmětům nadčasová,” doplňuje architekt.  V horním patře je ještě dětský pokoj s vlastní koupelnou.

Fotogalerie:

Text: Lenka Zahradníková, Foto: Iveta Kopicová, Kontakt: De.Fakto

Související články

Návštěvy moderních bytů

Návštěvy stylových interiérů

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *