Návštěvy bytů

Byt s výhledem na milánskou katedrálu Narození Panny Marie

Od   | 

V domě původní zástavby italského Milána získal návrhář Mario Mazzer nabídku na rekonstrukci mezonetového bytu, které se ujal rád, byť tedy po svém.

Na základě požadavků jeho majitelů připravil první návrhy dispozičního řešení, které vycházely z toho, že byt budou obývat jen dva dospělí. Do prvního patra situoval velkorysý polyfunkční prostor, ve kterém je spojena kuchyňská linka s jídelním stolem a nechybí rozměrná sedací souprava. Po schodech nahoru se vchází do patra, kam designér situoval pracovnu. 

Součástí bytu byl i balkón, který Mario doporučil připojit ke společenskému prostoru, čímž ho zvětšil. Na okolní překrásné stavby a zejména na střechu katedrály Narození Panny Marie je díky velkým oknům stále vidět, což vnáší do interiéru velmi silnou atmosféru.

Většina zařízení v bytě má zaoblené tvary, což vnáší do interiéru soulad. Křesílka Lips pocházejí od firmy Alma design.

Většina zařízení v bytě má zaoblené tvary, což vnáší do interiéru soulad. Křesílka Lips pocházejí od firmy Alma design. Foto: Cavalleri Comunicazione

Elegantní a vyvážená atmosféra

Majitelé bytu si přáli zařízení, které bude z přírodních materiálů a bude mít vysokou kvalitu zpracování. Mario navrhl základní prvky interiéru v tmavších odstínech, dřevěná podlaha prochází celým bytem a je doplňující k dřevěné dýze na vestavěných skříních, které jsou v zaobleném tvaru. Právě tvary jsou určující v celém bytě. Přestože jsou velmi jednoduché, nepůsobí stroze a návštěvník se tu cítí útulně. Ostatně většina nábytku je vyrobena na míru prostoru, čímž působí domov kompaktně a uceleně.

Součástí kuchyňské linky jsou vestavěné spížní skříně, které téměř splývají se stěnou, čemuž napomáhá i odstín dvířek. Samotná linka se nese v jemných šedivých tónech s nerezovými doplňky, pracovní deska plynule přechází v menší jídelní bar pro rychlé občerstvení. Hlavní jídelní stůl se nachází v těsné blízkosti a je kulatý. Tomu odpovídá i tvar křesílek Lips se zaobleným tvarem sedáku včetně područek.

Při rekonstrukci designér pamatoval i na výstavní niky, které osvětlil páskami LED.

Při rekonstrukci designér pamatoval i na výstavní niky, které osvětlil páskami LED. Foto: Cavalleri Comunicazione

Samotou kapitolou je osvětlení, které je až na pár designových kousků umně skryto v podhledech. Osvětluje se tak nejen samotný prostor, ale i některé niky, ve kterých majitelé vystavují umělecká díla. Ta si manželé přivážejí ze svých cest po světě. 

Ložnice je nevelká, ale útulná

K tmavým materiálům vybral Mario Mazzer postel se záhlavím čalouněným tmavě hnědou kůží a v podobném odstínu se nese i dýha na rámu postele i nočních stolcích. Osvětlení je kromě nástěnných svítidel doplněno úsměvnými stolními lampami a znovu nepřímým osvětlením, které je zabudované v sádrokartonu. Koncept celého bytu se podařilo sjednotit do posledního detailu, a tak bez nadsázky můžeme konstatovat, že „Made in Italy“ zkrátka funguje.

Ložnice není velká, ale z jejích oken je možné pozorovat střechy milánských staveb.

Ložnice není velká, ale z jejích oken je možné pozorovat střechy milánských staveb. Foto: Cavalleri Comunicazione

Fotogalerie:

Foto: Cavalleri Comunicazione


You must be logged in to post a comment Login