Návštěvy bytů

Byt s vanou v kuchyni? Proč ne?

Od   | 

V některých případech je než navrhovat nový interiér jednodušší rekonstruovat byt starý, kde se často vyplatí nechat jen obvodové zdivo a změnit celou dispozici, než se snažit „nacpat“ požadavky klienta do předepsané dispozice v novostavbě.

Celý prostor působí vzdušně, i když není moc velký

Celý prostor působí vzdušně, i když není moc velký.

Právě to byl případ bytu 2+kk na pražském Smíchově, který si pořídila mladá Natálie jako startovací bydlení. Ač v bytě byla jen malá koupelna, do které se stěží vešel sprchový kout, Natálie snila o velké vaně, kde by mohla relaxovat. Obrátila se proto na architekty ze studia Brunetti Design a netradiční řešení bylo brzy na světě. Umístit vanu mimo koupelnu? Do obývací kuchyně? Říkáte si, že je to nesmysl?

V obývacím prostoru našel místo také pracovní stůl s podpěrou z čirého kaleného skla

V obývacím prostoru našel místo také pracovní stůl s podpěrou z čirého kaleného skla.

Naopak, interiér se tak povedl, že se probojoval do soutěže Interiér roku, jejímž pořadatelem je Institut bytového designu. A i když nakonec soutěž nevyhrál, tak je určitě pro svou netradičnost zajímavou inspirací. Autoři interiéru totiž umístili vanu na pódium z kompaktních desek přímo mezi kuchyňskou linku a obývací část pokoje. Vana se tak stává nejen funkčním, ale i dekoračním prvkem. Světlé barvy interiéru prostor propojují a spolu s velkoplošnými zrcadly opticky zvětšují. Stěna pokoje za vanou a vedle pracovního stolu je kvůli lepší údržbě pokryta odolnou omyvatelnou stěrkou. Doplňky v podobě rostlin navazují na koncept developera o bydlení v zeleni a vnášení svěžesti do bytu.

Od obývacího prostoru odděluje kuchyň podsvětlený pult

Od obývacího prostoru odděluje kuchyň podsvětlený pult.

Velká boxspring postel je zárukou pohodlného spánku

Velká boxspring postel je zárukou pohodlného spánku.

Fotogalerie:

Foto: Brunetti Design

You must be logged in to post a comment Login