Návštěvy bytů

Nábytkem na míru dokonale vyřešili prostor: Jednoduchý styl v bytě skvěle vyniká

Od   | 

Prostorný byt prošel kompletní rekonstrukcí tak, aby splňoval požadavky rodiny s dětmi na pohodlný život, ale zároveň si ponechal kouzlo díky typickým detailům připomínající 60. léta minulého století. Jednotlivé zóny jsou poměrně přísně vymezené a volná plocha bytu přesně definovaná. Dále rekonstrukce zahrnuje změnu a rozlišení koupelen, které tu jsou  hned tři, a nepřehlédnutelnou mozaiku na tapetě, jako velmi promyšlený detail

Výrazná tapeta chytře schovává vchodové dveře a je zajímavým designovým prvkem v bytě. Zdroj: Studioata

Vnitřní prostor celého bytu je stupňovitě rozdělen a vytváří nové cesty a nová vizuální spojení, než tomu bylo původně. Pro změnu dispozic prostoru jsou zde použity mobilní panely umožňující různé možnosti, jak propojit prostor a změnit kompozici bytu. Vstupní prostor, obývací pokoj, pracovna a kuchyně má jako hlavní zvýrazňující prvek tapetu s geometrickou strukturou, která velmi chytře maskuje dveře a vytváří zajímavý kontrast k bílé barvě okolních stěn. Ty tak mají možnost mnohem více vyniknout. Důraz byl kladen na úložné prostory, proto můžete vidět po celém bytě různé uzavřené skříňky vedoucí až do stropu a otevřené policové systémy na knihy a dekorace. 

Hledáte originální svítidla?

V obývacím pokoji je nejvýraznější součástí pohodlné retro křeslo s fialovým polstrováním. Zvolená barva narušuje neutrální a ne příliš výrazný vzhled. Šedá sedací souprava ladí s policovou stěnou umístěnou pod televizí. Na policích se nachází pár zajímavých dekorativních předmětů. Nejzajímavější je dozajista lampa Snoopy, která patří k ikonám designu a prezentuje styl šedesátých let minulého století. V obýváku má své místo také jídelní stůl se židlemi s červenými potahy. Stůl vyniká mramorovou deskou, ale pozornost na sebe spíše strhává závěsné svítidlo kruhového tvaru, které je netradiční, ale do bytu dokonale zapadá. Na obývací pokoj navazuje moderní kuchyně. Kuchyňské skříňky jsou šedé s vestavnou mikrovlnkou a klasickou troubou. Prostorný kuchyňský pult je zároveň i varným a mycím centrem. Modulární umístění sloupů umožňuje upravit prostor a vytvářit výhled do obýváku a pracovny.

V celém bytě byla použita kvalitní dřevěná podlaha v jednotném stylu, aby byl celý prostor hezky propojený a jednolitý. Zdroj: Studioata

Součástí prostorné obývací části je jídelna. Zdroj: Studioata

Ložnice je laděná do modré barvy a navazuje barevně na koupelnu i mozaikovou tapetu. Jako kontrastní byla zvolena stěna za čelem manželské postele, která je natřená ve výrazném tyrkysovém odstínu, které se prolínají i na ložním prádle. Pohodlná postel s látkově čalouněným čelem je doplněna retro nočními stolky. Plakáty na stěně evokují dobovou atmosféru. Místo pro odpočinek působí velmi příjemně a láká k relaxaci. 

Ložnice svými barvami ladí s koupelnou. Zároveň je vzdušná a prostorná. Zdroj: Studioata

V bytě jsou k dispozici hned tři koupelny. Jednu používají rodiče, jednu děti a třetí je určena návštěvám. Odlišují se použitými materiály i barvami. Rodičovská je modrá stejně jako ložnice. Je tu jen nejnutnější nábytek, sanita a pár dekorací. Zařízení je ryze účelné a praktické, zároveň ale nelze říct, že by koupelna působila stroze. Naopak. Moderní sprchový kout výborně kontrastuje s modrým stylovým nábytkem. Sprchový kout požadovali manželé větší, to pro dokonalé pohodlí. 

Dětský pokoj je rozpoznatelný na první pohled a vypadá přesně tak, jak by správná místnost určená dětem vypadat měla. Je plný barev i hraček. Nechybí pohodlné ležení určené k odpočinku. O barevnost se starají asymetrické pruhy na zdi a sestava barevných retro žárovek zavěšených na zdi. Přesto, že zde tráví čas děti, nepůsobí místnost nikterak přecpaně nebo dokonce kýčovitě. Majitelé si potrpí na minimalismus, a to i v případě hraček, kterých vlastní právě tak akorát. 

Dětský pokoj má netradiční barevnou výzdobu, která dodává prostoru nebývalý šmrnc. Zdroj: Studioata

Dětská koupelna hned na první pohled ukazuje, pro koho je určená. Růžové a červené dlaždice vytváří romantickou a milou holčičí atmosféru a koberec ve tvaru sovy celý vzhled příjemně doplňuje. V koupelně nechybí prostorná vana a vysoké umyvadlo. To je velmi chytře řešené, protože od dětských ruček často stříká voda na všechny strany. Pro holčičku parádnici jsou určena hned dvě zrcadla a samozřejmě nesmí chybět pár hraček na vodní hrátky. 

Zdroj: Studioata

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login