Návštěvy bytů

Byt s přírodou až v obýváku? Proč ne

Od   | 

Dům, plný přírodních materiálů, neotřelých pohledů, výjimečných nápadů a zpracování, výrazný a veselý, plný sytých barev, ale přitom v dokonalé harmonii – tak právě do takového jsme dnes nahlédli.

Při pohledu do této kuchyně se většina z nás zatouží hned se do takového interiéru přenést a vypít si kávu s pohledem na plamínky v dekorativním krbu a sedět na krásné designové průhledné židli. Najdete je i u pracovního ostrůvku, na kterém je umístěna klasická plynová varná deska. V ostrůvku jsou také zásuvky, což poskytuje dostatek úložných prostor. 

Trámy jsou kladem interiéru

Přiznané dřevěné trámy a netradiční neopracované kmeny v průhledu do obývacího pokoje činí interiér neskutečně zajímavým. Přírodní prvky nevšedně kontrastují s zajímavým designovým kovovým lustrem, reflektorovým svítidlem a dalšími kovovými prvky. Kombinace kovu, dřeva, cihlového krbu, lesklých skříněk v průhledu i textilních prvků nepůsobí chaoticky, ale naopak spolu ladí do veselé, dynamické kombinace. Celému prostoru dává nádhernou atmosféru podlaha, kombinovaná  z několika odstínů dřeva.

Hlavní prostor je členěn do několika zón. Zdroj: Boom-town

Ve středu dění a přesto bezpečně

V obývacím pokoji vzniká někdy problém, když si rodiče chtějí posedět na gauči třeba s návštěvou, ale v domě jsou i malé děti. Málokteré z nich vydrží samo ve svém pokoji, aby si rodiče mohli nerušeně pohovořit, je proto poměrně praktické, když má na dohled rodičů nějakou svoji zábavu. Zde je řešení v podobě stolku příhodné výšky, bez židlí, na kterém se mohou prohánět třeba dřevěné vláčky a nehrozí, že by jeden z nich skončil v rodičovské horké kávě. Stolek je vizuálně oddělen neopracovanými kmeny stromů, které poskytují interiéru nevšední a zcela dominantní dekoraci, dítě je přesto v dostatečné blízkosti společenské zóny tak, aby si nepřipadalo vystrčené mimo dění. Zajímavý světelný efekt, trochu srovnatelný s optickým působením zrcadel, poskytují skříně vysoké až do stropu, v provedení bez úchytek a ve vysokém lesku. Nejen, že poskytují dostatek úložného prostoru, ale ještě interiér opticky zvětšují právě efektem zrcadlení.

Kmeny stromů vnášejí do hlavního obytného prostoru příjemný dotek přírody. Zdroj: Boom-town

Jako v pralese

Při pohledu z obývacího prostoru směrem ke schodišti si připadáme jako v džungli, dojem stromů umocňuje i velká závěsná kapradina; namodralá výmalba průchodu o patro níže do sklepních prostor se s trochou fantazie může jevit jako jezírko vprostřed pralesa plné divokých krokodýlů. Schody jsou chráněny skleněnou úhlednou stěnou, takže vynikne jejich poctivé řemeslné a designové zpracování, které dobře ladí se sousedním uměleckým dílem na zdi.

Hlavním motivem jsou dřevěné prvky. Zdroj: Boom-town

Patro patří soukromým částem domu; jako je ložnice rodičů a dětské pokoje; i v nich zahlédneme neotřelé pojetí interiéru, mix barev a zajímavé prvky, jako je například velká stojací lampa ve tvaru lucerny v dívčím pokoji. Nad skly zabezpečeným průhledem do obývacího pokoje je střešní okno a toto řešení ve formě faktického světlíku dovoluje dopřát nadstandardní množství světla nejen chodbám v patře, ale i spodnímu obývacímu prostoru.

Ochoz v horním patře působí díky skleněnému zábradlí vzdušně. Zdroj: Boom-town

Koupelna je věrna přírodnímu ladění domu; dominuje opět rostlina a sytě, jarně zelená barva, dříve v koupelnách velmi oblíbená. V současné době se se zelenou v koupelnách setkáváme poměrně málo, hitem jsou spíše teplé barvy, ale je vidět, je při vhodném zakomponování odstínu do interiéru to může být i velký škoda. Barva hráškové polévky z čerstvého mladého hrášku prostoru svědčí a v netypicky barevné vaně s podhlavníkem se jistě koupe velmi příjemně. Na pohled křehké svítidlo z čirého skla už jen umocňuje celkový zajímavý, svěží, jarní a mladý dojem.

Květiny zdobí i koupelnu. Zdroj: Boom-town

 

Fotogalerie:

Zdroj: Boom Town


You must be logged in to post a comment Login