Návštěvy bytů

Byt plný jemných barev a dekorací dotvářejících útulný domov

Od   | 

Byt na předměstí se stal útočištěm pro mladou rodinu. Avšak před jejich nastěhováním prošel kompletní rekonstrukcí a změnil se v nepoznání. Základem bylo celý dům prosvětlit a provzdušnit, což se povedlo na jedničku. Architekti vytvořili velký funkční prostor pomocí vybourání stěn a celý interiér byl sjednocen zejména barevně. Jednolitá podlaha, teplé odstíny barev i moderní styl. To vše dopomohlo k vytvoření veselého bydlení, kde je jedna radost odpočívat.

Jemné a decentní barvy hrají v tomto domě velkou roli. Zdroj: The Room Studio

Prohlídku začínáme v polyfunkční části bytu, která sestává z obývacího pokoje, kuchyně a jídelny. Obývací část vymezuje strop vytvořený ze sádrokartonového podhledu. Nechybí  ladné závěsy v krémové barvě, které ochrání před zvědavými pohledy, nebo před silnými slunečními paprsky. Vybavení a nábytek byl vybírán v decentním skandinávském stylu, který na nás působí hravě a vesele. Dřevěnou podlahu zčásti zdobí koberec se záměrně otrhaným vzhledem, který dodává pocit harmonie. I přesto, že se zde kombinují různé barevné doplňky, které jsou v interiéru zakomponovány opravdu v malé míře, působí bydlení jemně a originálně. 

Proč si pořídit stejný design svítidel?

Při rekonstrukci se architekti snažili bydlení přizpůsobit hlavně dětem. Není tedy divu, že z prostoru čiší veselé barevné kombinace, které zahřejí u srdce jak starší, tak mladší generaci. Skvěle vypadají v obývacím pokoji například sedací pufy, které jsou výrazné, veselé a jednoduše hravé. Na dřevěném nábytku se prolíná i příjemná mátově šedá barva, která je použita také na svítidlech nad jídelním stolem. Kuchyni od obývacího pokoje s jídelnou odděluje nízká polopříčka, která jasně vymezuje části bytu, ale vyloženě je nerozděluje.

Zařízení i kombinace barev dotváří příjemnou harmonii. Zdroj: The Room Studio

Neotřele také působí obraz namalovaný olejovými barvami – labuť z něj vzhlíží do obývacího pokoje a dohlíží na hladký chod domácnosti. Díky něm už v prostoru nemuselo být zakomponováno příliš nábytku a dekorací. Klasickou obývací stěnu zastává nízký televizní stolek z dřevěného korpusu a šedobéžových dvířek. Opomenout nesmíme ani vzdušnou kuchyni, která se nese v jemné krémové barvě. Původně to měla být čistě bílá barva, nicméně majitelé se spolu s architekty shodli, že by v místnosti působila příliš zářivě a přesvětleně. Tmavší, ani výraznější barvy se do celého konceptu nehodili, a proto vyhrála právě béžová barva. Jemné a strohé linie podtrhuje bezúchytkový systém nebo vestavěné spotřebiče, které nenarušují tak celý vzhled. Majitelé si ani tady nenechali odepřít dřevěnou podlahu, která však v této části domu vyžaduje speciální péči a údržbu. Podlahu dekoruje jednoduchý kobereček.

Kuchyně je navržená nadčasově. Zdroj: The Room Studio

Ani chodba v domě není nudná a fádní. Naopak je příjemně útulná a poměrně velkorysá. Přestože pouze spojuje určité části domu, architekti se v tomto případě z chodby rozhodli vytvořit další místnost navíc. Zdobí ji umělecká i vlastní díla a nechybí zde ani zajímavě a na míru vymyšlené komody pro uschování nejrůznější potřeb, pohodlné křesílko, na kterém je možné se uvelebit, pokud při odchodu z domu čekáte na ostatní členy rodiny. 

Chodba není nudná, ale naopak účelová a útulná. Zdroj: The Room Studio

V domě nechybí ani soukromá pracovna, která je sice otevřená, čímž pracujícímu zjevně ubírá klid a soukromí na práci, nicméně skvěle zaplnila prostor, který by jinak neměl žádné přínosné využití. Policové otevřené komody nabízejí spoustu místa pro uschování dokladů, šanonů, ale i odborných knih, nebo zajímavé dekorace pro lepší náladu. Detaily jsou laděny do modrých odstínů, které se v místnosti skvěle vyjímají.

Pracovnu charakterizují modré odstíny. Zdroj: The Room Studio

Jeden z pokojů obývají dvě malé slečny. Pokoj se skládá ze dvou místností, přičemž ta jedna slouží pro spánek a relaxaci a ta druhá pro učení a hraní. Do budoucna se počítá s tím, že si pokoje děvčata rozdělí. V pokoji pro hraní a učení najdeme pod oknem desku, která vede přes radiátor a slouží jako plnohodnotný pracovní stůl pro starší dívku, která je již školou povinná. Té mladší prozatím stačí prostor uprostřed, kde si může hrát, nebo vařit v roztomilé dětské kuchyňce. 

Koberec ve tvaru kruhu oživuje dětský pokoj. Zdroj: The Room Studio

Místnost pro spaní je od hrací a pracovní části oddělena posuvnými bílými dveřmi. Prostor je poměrně velký, a proto si majitelé mohli dovolit pro dívky klasické plnohodnotné postele vedle sebe. Zajímavé jsou také zdobné prvky na stropě, které jsou pozůstatkem z minulých let. Dětský pokoj nabízí nádherný výhled do přilehlé zeleně. A i tady v budoucnu může vzniknout pracovní stůl stejně, jako ve vedlejší místnosti. Ve spací části nechybí ani prostorná šatní skříň, o kterou se dívky dělí. 

Dva dětské pokoje oddělují pouze posuvné dveře. Zdroj: The Room Studio

Ložnice majitelů se nese v přírodních materiálech i barvách. A stejně jako v obývacím pokoji, ani tady nechybí spoustu textilních doplňků, do kterých je radost se zabořit. Velmi zajímavým prvkem je čelo postele, které slouží jako malá knihovna, nebo prostor pro odkládání nezbytných věcí. Nechybí ani na míru vyrobená šatní skříň, která dosahuje až ke stropu a nabízí tak velkorysý úložný prostor. 

V ložnici je navržena v přírodních tónech. Zdroj: The Room Studio

Koupelna je naopak úplně jiného rázu. Na rozdíl od ostatních místností byla zařízena v tmavších barvách a i ona působí originálně. Jednoduché a čisté linie nábytku doplňuje zajímavé osvětlení v podobě skleněného svítidla, bodovek nebo podhledových svítidel. 

Zdroj: The Room Studio

Fotogalerie:

Černé kliky jsou v kurzu: Jak sluší dveřím?


You must be logged in to post a comment Login