Návštěvy bytů

Byt s petrolejovými rámy oken i kovovým nosníkem: Netradiční odvaz, který stál za to

Od   | 

Když se mladý pár přistěhoval do prosvětleného bytu o velikosti 230 metrů čtverečních, přál si jedinou věc. Oba jsou milovníci kulinářství, a proto byla jejich snem kuchyně v srdci interiéru. Byla proto středobodem, od kterého se vše ostatní odvíjelo.

Vstup do bytu nás dovede do otevřeného obývacího pokoje, který disponuje několika posuvnými dřevěnými dveřmi, díky kterým lze oddělit jednotlivé zóny a prostory. Původně byla v bytě jen kovová konstrukce a nosníky, které se však majitelé rozhodli ponechat a vytvořili tak dominantní prvek interiéru. Podle přání a situace lze tedy prostor úplně uzavřít a nebo naopak vytvořit otevřený prostor.

V bytě vás na první pohled zaujmou barevné rámy oken i původní nosník. Zdroj: Zooco estudio

Obývací pokoj disponuje velkými francouzskými okny, které spolu se zrcadlem bytu prostor opticky zvětšuje. Originální rozmístěný LED bodových světel a podhledových lišt útulnost a zajímavost bytu ještě umocňuje. Aby tyto dominantní prvky opravdu vynikly, byl byt zařízený jednoduše. Dřevěné podlahy a bílé stěny, rozveselují barevné rámy oken, ke kterým ladí i barva ponechaného kovového nosníku.

Ve stejném odstínu petrolejové barvy jsou laděny některé prvky v srdci bytu, jako například dekorativní koberec nebo pohodlné křesílko. Místo klasické obývací stěny dali majitelé přednost televizi na jednoduchých nožičkách, která nezabírá téměř žádný prostor. Čalouněné sofa v šedé barvě doplňuje totožné křesílko a designový konferenční stolek. Vysoká lampa poslouží k příjemnému čtení a pokud ji majitelé zhasnou, mohou se během dlouhých večerů kochat zářícími světly velkoměsta.

Petrolejová barva se prolíná celým bytem. Zdroj: Zooco estudio

Každého návštěvníka, který do toho bytu vejde rozhodně upoutají detaily a praktičnost interiéru. Jídelní koutek navazující na obývací pokoj přímo láká k posezení. Stůl z dřevěného masivu a kovovými křesílky doplňuje stylové svítidlo v podobě haloweenské dýně. Skvěle vypadá také dřevěný strop do kterého bylo stejně, jako v obývacím pokoji, zabudováno LED bodové osvětlení.  A nakonec to nejlepší – stěna z otočných dřevěných lamel vede do malé pracovny, kde se lze před zbytkem rodiny v klidu zavřít a vyřídit si veškeré pracovní záležitosti a nebo ji naopak s jídelním koutem a obývacím pokojem propojit.

Interiér je zařízen velmi jednoduše Zdroj: Zooco estudio

Kuchyni najdeme v samém srdci bytu tak, jak si ji majitelé přáli. Stejně jako v ostatních částech bytu se zde prolíná petrolejovo-bílá kombinace spolu se dřevem. Někoho by mohla tato barva kuchyně odradit, nicméně toto provedení dodává prostoru originalitu a elegantnost.

Jednoduchou kuchyni v jedné rovině tvoří horní i dolní skříňky a slouží pouze pro úložný prostor, pracovní plochu a mycí centrum. Varnou desku, skryté spotřebiče a stolovací část naopak najdeme na prostorném ostrůvku, který je chloubou celé kuchyně. Výhodou je i bezúchytkový systém skříněk, který nenarušuje čisté linie a elegantní zařízení.

Také v kuchyni dominuje výrazná barva. Zdroj: Zooco estudio

Kuchyně na první pohled vypadá, jako by byla členěna stranou, nicméně opak je pravdou. Stejně jako ostatní místnosti je i tento prostor otevřený a propojený se zbytkem bytu. Kuchyni odlišuje podlaha, na které je dlažba. Ta je nejen praktická, ale díky svým jemným barvám a asymetrickému vzoru prostor příjemně ozvláštňuje.

Na asymetrické dlažbě v kuchyni se kombinuje zelenkavá barva spolu s hnědou a krémovou. Zdroj: Zooco estudio

Po celém bytě najdeme několik příjemných zákoutí a posezení, kde je možné odpočívat, popovídat si s přáteli, nebo pracovat. Podobné posezení nesmělo chybět ani na prostorné terase, nebo před ní.

V bytě najdeme řadu menších zákoutí. Zdroj: Zooco estudio

Také koupelna se barevným provedením neodlišuje od dalších místností. Tady se prolínají bílé stěny a strop spolu s tmavě zelenými obklady na podlaze, i částech zdí. Obklad sice může navozovat vzhled starých koupelen v panelácích, nicméně v této koupelně působí vkusně a elegantně. Přestože je koupelna prostorná a je v ní dostatek světla, byla zařízena jednoduše a účelově. Vestavěný sprchový kout doplňuje z druhé strany praktické dvojumyvadlo, a stylová dřevěná stolička. Nesmíme opomenou také nádherný výhled z okna, který atmosféru v koupelně umocňuje.

Koupelna je na dnešní poměry hodně barevná. Zdroj: Zooco estudio

 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login