Návštěvy bytů

Byt s kuchyní, ve které při vaření asistují rybičky

Od   | 

Manželé už delší dobu hledali byt, který by jim a jejich třem dětem poskytl útulný a především prostorný domov. Po několika měsících usilovného hledání se na ně usmálo štěstí a našli, co chtěli. Do mezonetového bytu v klidné části města se zamilovali na první pohled, a to i přesto, že musel projít rozsáhlejší rekonstrukcí. Výsledkem je prosvětlený byt plný neotřelých nápadů, ve kterém se prolíná elegance i vkusně zvolený industriální styl.

Černá barva v kombinaci s bílou barvou a dřevěným dekorem vypadá skvěle.

Vstupní chodba je prostorná, a tak bylo možné sem umístit i velké šatní skříně, které poskytnou místo pro obuv i sezónní oblečení. Lesklá černá dlažba místnosti dodává zajímavý šmrnc a doplněná dřevěným obkladem moderní charakter. Ten podporují i reflektorová svítidla umístěná v subtilní liště a směrovaná tak, aby prostor vynikl. Nápadný, volně stojící věšák pak vyniká v  jednoduše zařízené místnosti.

Hlavní společenské dění se odehrává v přízemí, kde se nachází srdce domova tvořené prostorným obývacím pokojem, který odděluje od kuchyně jídelní stůl umístěný v prostoru. Dokonalou atmosféru bytu dodává otevřené schodiště s dřevěnými nášlapy podsvícenými LED osvětlením, které doplňuje skleněné zábradlí. Schodiště vede do otevřeného patra, kde najdeme ložnici, dětský pokoj, pracovnu a dvě koupelny.

Design a šikovné ruce

Sezení bylo umístěno do části, kde není horní patro. Je tu tedy vysoký strop což dodává prostoru impozantní nádech. Ten umocňuje cihlový obklad přes celou stěnu. Na ní je přichycená jednoduchá nástěnná skříňka a bílá knihovna s nepravidelně uspořádanými policemi. Nechybí televizor. Na ten se mohou majitelé dívat z rohové sedací soupravy doplněné konferenčním stolek z palet. Na obývací pokoj navazuje jídelna, která ho opticky odděluje od kuchyně. Tu představuje prostorný masivní stůl, doplněný stylovými židlemi, i masivní lavicí, která ho zajímavě oživuje. 

Otevřený prostor spolu se schodištěm, i horním patrem působí vzdušným dojmem.

Akvárium rozbíjí stereotyp

Bílou kuchyňskou sestavu doplňuje tmavá pracovní deska. Jednoduché provedení rozjasňují záda kuchyňské sestavy, která nejsou, tak jak je zvykem, z omyvatelného materiálu, ale je tu integrováno akvárium. Majitelům tak při vaření asistují rybičky, což je samosebou velmi příjemné a originální. 

Záda kuchyně v podobě akvária představují hlavní dominantu kuchyně.

Díky vysokým panelovým systémům v černém, lesklém provedení se v kuchyni nachází dostatek úložného prostoru i místo pro vestavěné spotřebiče. Nechybí ani designová nerezová digestoř zavěšená nad varným centrem umístěným v ostrůvku. Na něj plynule navazuje dřevěný barový pult doplněný kovovými židlemi. 

Ložnici dominuje krb

Imitaci krbu doplňují svíčky, navozující romantickou atmosféru.

Ložnice majitelů je prostorná a útulně zařízená. Stěna za čelem postele byla vymalována světle šedou barvou, která se příjemně prolíná s cihlovým obkladem vedlejší stěny.  Přestože je postel výrazná i díky koženému čalounění elegantního čela, místnosti dominuje krb, který je sice jen imitací, ale i tak vnáší do místnosti romantický prvek. Stačí v něm zapálit několik svíček a atmosféra je na světě. Té napomáhá i zvolené osvětlení, LED pásky lemující stěny a trámy schované v sádrokartonech doplňují dekorativní svítidla.

Koberec z barevných dílů dodává pokoji hravost.

Dětský pokoj musel být navržen tak, aby v něm mohly vyrůstat všechny tři děti. A protože to jsou školáci, bylo potřeba zajistit zejména soukromí pro učení. Postele v bílém masivu jsou umístěny vedle sebe u jedné ze stěn. Protilehlou stěnu doplňují psací stoly, z nichž je jeden oddělený dřevěným paravanem. Na stěnu, u níž jsou umístěny postele zdobí bílá tapeta s černými jemnými motivy, která pokoji dodává hravost a veselou atmosféru. Podlahu v pokoji tvoří dřevo, doplňující barevný hrací koberec z barevných dílů. 

Žlutá sedací souprava u bílé stěny představuje zajímavý doplněk.

Majitel tohoto bytu potřebuje často pracovat i z domova, a proto si v bytě zařídil pracovnu, ve které má na práci klid. Bílé stěny kontrastují s dřevěnou podlahou, na kterou byl umístěný dekorativní koberec s motivem zebry. Vedle černého pracovního stolu byla umístěna žlutá sedací souprava a v pracovně najdeme také policový systém, který poskytuje dostatek místa pro dokumenty. 

Barevný mozaikový pruh dodává koupelně styl.

Byt disponuje dvěma koupelnami. Tu menší tvoří světlý obklad a dlažba, doplněna mozaikovým barevným pruhem začínajícím ve sprchovém koutě přecházející i na část podlahy. Na masivní umyvadlovou skříňku bylo posazeno oválné, volně stojící umyvadlo, které doplňuje nástěnné zrcadlo. Kromě sprchového koutu a umyvadlové skříňky v této koupelně nalezneme i toaletu a bidet. 

Volně stojící vana v prostoru přímo vybízí k relaxaci po náročném dnu.

Větší koupelna se nese v elegantním stylu a je využívána zejména pro relaxaci. Sprchový kout situovaný v nice splývá s prostorem. Vybaven je podomítkovou baterií a velkou hlavovou sprchou. Místnosti vévodí volně stojící vana dodávající luxusní a neokoukaný vzhled. K dispozici je i menší umyvadlo postavené na jednoduché nástěnné skříňce. V této koupelně vypadá skvěle i kontrast černé lesklé dlažby spolu s krémovým obkladem na zdech. 

Fotogalerie:

Zdroj: Inarch IT

 


You must be logged in to post a comment Login