Návštěvy bytů

Osvícený developer je utopie? Omyl! Existuje!

Od   | 

V dnešní době se sice staví hodně, ale ruku na srdce, většina projektů je koncipována tak, aby developer vydělal a potřeby kupujícího jsou až na druhém místě. Ovšem je-li developer osvícený, pak nechá majitele zasáhnout do jejich budoucího bydlení i během stavby, takže dispozice nového domova jim bude šitá na míru. Prozradíme, že developer bytového domu, ze kterého je tato reportáž není jediný. Známe totiž minimálně ještě jednoho, kterému na potřebách lidí, pro které se jeho projekt stane novým domovem, skutečně záleží.

Architekti se díky osvícenému developerovi dostali k tomuto bytu v momentě, kdy byl ještě v projektové fázi. A tak mohli přizpůsobit dipozici potřebám majitelů a navrhli ho celý jinak –  tak, aby maximálně odpovídal nárokům a životnímu stylu čtyřčlenné rodiny.

Zařízení interiéru bylo navrženo do detailu, tedy o podstavci pro sochu bylo rozhodnuto už v momentě skicování.

Zařízení interiéru bylo navrženo do detailu, tedy o podstavci pro sochu bylo rozhodnuto už v momentě skicování. Foto: Iveta Kopicová, Kontakt: I. D. ARCH

„Developerská firma nám vyšla maximálně vstříc, takže všechny změny, které jsme navrhli, bylo možné uskutečnit. Výhodou bylo, že dům ještě nestál,“ říká Rosťa Černík z ateliéru ID architekti a konstatuje, že u většiny developerských projektů se koncepce moc neřeší. Cílem je prodat maximum čtverečních metrů.

Spojením dvou bytů vznikl jeden s rozměrem 170 m2, jehož jedna část je denní. Zde je kuchyně propojená s jídelnou a obývacím pokojem. Na místnost navazuje pracovna. Druhá část je noční. Nacházejí se tu tři ložnice, technická místnost a velká koupelna. „Dohodli jsme se, že necháme jednu koupelnu, ta však bude pojatá velkorysá,“ říká Rosťa Černík. Kromě vany tu je instalován i sprchový kout, nechybí dvě umyvadla vedle sebe, dostatek úložného prostoru a speciální televizor, který je možné použít do vlhkého prostředí.

Deska kuchyňského ostrůvku je vyrobená ze žuly Impala.

Deska kuchyňského ostrůvku je vyrobená ze žuly Impala. Foto: Iveta Kopicová, Kontakt: I. D. ARCH

Mohli jsme se nastěhovat

Veškerý nábytek v bytě je vyrobený na míru podle návrhu architektky Ivany Dombkové, a to včetně sedací soupravy. „Jediným požadavkem majitelů bylo režné zdivo, které se prolíná celým interiérem,“ říká Rosťa Černík a prozrazuje, že jediné, co si majitel do nového bytu přinesl, bylo pohodlné křeslo od Vitry. Během realizace se rodina zapojovala nejvíce na začátku, kdy se přizpůsobovala dispozice. Nábytek pak manželé schvalovali na základě výkresů a vizualizací. Nastěhovali se už do kompletně zařízeného bytu a mohli zcela bez problému začít žít svůj starý život, tentokrát ale už v novém. Měli domov, na který se velmi těšili, a jak sami přiznávají, vůbec nic jim neschází.

Do křesla od firmy Vitra se majitel zamiloval na první pohled. Hned si ho pořídil domů. Foto: Iveta Kopicová, Kontakt: I. D. ARCH

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová, Kontakt: I. D. ARCH


You must be logged in to post a comment Login