Návštěvy bytů

Byt, kde dominuje dřevo: V rušném městě připomněl domovinu

Od   | 

Prostorný byt v srdci velkoměsta v sobě skrývá klid, pohodu a spoustu sofistikovaných řešení, aby bydlení v něm bylo co nejpříjemnější. 

Velká televizní stěna rozděluje dispozici bytu, přesto ale ponechává značnou otevřenost. Zdroj: KC Studio

Pandemie to dobře ukázala – ve výhodě jsou ti, kteří mají bydlení vyřešeno pohodlně, tak, aby se doma cítili co nejpříjemněji a mají dostatek prostoru a soukromí pro to, aby o sebe celá rodina nemusela doslova „zakopávat“, pokud okolnosti zapříčiní, že je najednou třeba být doma mnohem více než dříve, třeba zde i pracovat a přesouvat domů další činnosti, například setkávání s přáteli. Toto vše splňuje byt se 120 m2 podlahové plochy, který se nachází ve hlučném, přeplněném velkoměstě a do nejbližší přírody je daleko. Oáza klidu tak musela vzniknout přímo v tomto bytě samotném. 

 

Prosklené příčky vnesou do místnosti více denního světla

 

Otevřenost a soukromí zároveň 

Celková dispozice je velmi otevřená, ale zároveň nebere jednotlivým částem svébytnost a soukromí. Interakce lidí v prostoru je tak podporována stejně jako individualita a samostatný relax. Jednotlivé části mají své základní funkce, ale tyto nejsou přísně vyhraněny, takže se jedná o variabilní, multifunkční prostory. Prostor působí vzdušně, velkoryse a svobodně, ale zároveň neztrácí intimitu a genia loci.  

Pestrý kobereček přidává dotyk útulnosti. Zdroj: KC Studio

Balkon zaclonil výhled do chaosu 

Nestárnoucí a kvalitní materiály, jako je dřevo, cihla a pohledový beton, stejně jako opečovávaný balkon, který obklopuje více stran bytu, poskytuje luxusní výhled do zeleně z obou velkých oken ložnice, odstiňuje majitele od reality rušného velkoměsta a do budoucna bude laděn do venkovského stylu, pomáhá majiteli původem z Německa navodit atmosféru a prostředí rodné země. 

Z ložnice je nádherný výhled do zeleně na balkoně. Zdroj: KC Studio

 

Kam pro svítidla s moderními technologiemi?

 

Kvalita a design 

Velký důraz je kladen na designovou čistotu, kvalitu a umělecké provedení některých kusů nábytku či vybavení. Jako příklad můžeme uvést třeba nádhernou a zajímavou poličku, sestavenou z kruhových součástí, která k sobě stáhne pohledy i díky výraznému tmavému provedení jako magnet. Dětský pokoj je nadčasový a díky provedení ve světlém dřevě bude dospívat se svou malou obyvatelkou. Chytře umístěna je světlá kuchyně, která díky dispozici a oddělení pultem vizuálně „nepřekáží“ v obytných částech bytu, přesto je ale po ruce a osoba, která chystá jídlo, si nemusí připadat jakkoliv vyčleněna. Opticky pomáhá kuchyni odlišit i rozdílná, světlá podlaha. Jídelní stůl je netradičně obestavěn ze tří stran pohodlnou čalouněnou lavicí ve veselé zelenkavé barvě, takže pojme skutečně velkou společnost. 

Důraz je kladen na dostatečné a náladové osvětlení. Zdroj: KC Studio

Zdroj: KC Studio

Fotogalerie:

 

Proč betonovou stěrku na podlahu a kam pro ni?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login