Návštěvy bytů

Byt v historické budově zařídili ve skandinávském stylu a kontrastem docílili dokonalé atmosféry

Od   | 

Když mladý pár našel v historickém domě byt, okamžitě se do něj zamiloval. Atmosféru, kterou vytvářely klenby a výklenky, žádná moderní stavba nenahradí. I přesto, že původní architektura vybízela k zařízení v historickém duchu, se manželé nenechali zviklat a zvolili zařízení ve skandinávském stylu. Neobvyklým kontrastem atmosféru umocnili.

Už ve vstupní hale je patrné, že vcházíme do zajímavě pojatého interiéru

Vítá nás prostorná vstupní hala, ze které do celého bytu vychází podlahová krytina z dubových parket. Ty jsou původní a nově je majitelé nechali pouze vyčistit a znovu nalakovat. Dekorativního efektu bylo docíleno pokládkou, takzvaným francouzským stylem, podtrhujícím hlavní osu bytu. Obdivovat můžeme také dílo malířů, kteří zvýraznili stávající oblouky a rámy. V prostoru se tak kromě bílé barvy prolíná i starorůžová barva a blankytně modrá. Byt s původní architekturou majitelé oživili skandinávským stylem, který se zde přímo vyjímá a v kombinaci s historickými kousky vytváří originální domov s příjemnou harmonií. 

Modrý oblouk ve zdi a orámování stropu představuje dominantu obývací části.

Obývací prostor je spojený s jídelnou i kuchyní, a tvoří tak srdce tohoto domova. Dominantou a ozdobou místnosti je oblouk za televizí, který byl vymalován blankytně modrou barvou, která v kombinaci s bílými zdmi působí jemně a vůbec ne chladně. Stejně tak prohloubené orámování u stropu nese stejný odstín a obývacímu pokoji tak dodává originální šmrnc.

Sedací souprava byla zvolena s modrým čalouněním, který tento styl příjemně podtrhuje. Místo klasické obývací stěny majitelé zvolili pouze nízký televizní stolek, který oblouk ve zdi nepotlačuje a doplnili ho jednoduchou kovovou knihovnou, která díky obsahu zažene všechny chmury. A nechybí odkládací stolky, které kromě své prvotní funkce – tedy odkládání, poslouží i ke hře šachů. 

Tři zavěšená svítidla dodávají kuchyni a jídelně neokoukaný vzhled.

Mezi kuchyni a sezení byl umístěn jídelní stůl, což je velmi praktické řešení, protože majitelka může jídlo servírovat přímo z kuchyně, aniž by udělal krok navíc. Elegantním doplňkem se zde stala tři  závěsná svítidla, jejichž jednoduchý geometrický tvar dává tušit, že tu bydlí lidé s vytříbeným vkusem.

Celou kuchyni tvoří bílý korpus, doplňující světlá, dřevěná dvířka s bezúchytkovým systémem. Kromě klasických dolních a horních skříněk, vznikla v kuchyni ještě řada úložného prostoru přímo pod stropem, který skvěle poslouží pro uložení věcí, které nejsou potřeba každý den. Součástí sestavy je i ostrůvek, který slouží především jako odkládací, nebo pracovní plocha, ale také jako barový pult. Z praktických důvodů tu nenajdeme mycí, ani varné centrum. Čistou linii a eleganci kuchyně podtrhuje také bílá pracovní deska a baterie u dřezu. Tuto bílo-dřevěnou skandinávskou kombinaci příjemně doplňuje keramická mozaika v šedém odstínu s patchwork dekorem. 

Kuchyně byla rozšířena o ostrůvek, který zároveň slouží jako barový pult.

Ložnici s bílými stěnami zdobí starorůžová výmalba v záhlaví postele. Její čelo se nese v doplňujícím odstínu a sladěné je samozřejmě i povlečení.  Lůžko rozveselují stolky ve skandinávském stylu a nechybí stolní lampy evokující  zlatá šedesátá léta. V ložnici nechybí prostorná šatna ohraničená dvojitým tmavším sklem, díky kterému do šatny vidíme i přes zavřené dveře. 

Prosklená šatna je originální a do ložnice se skvěle hodí.

V bytě jsou k dispozici dvě koupelny. Jedna je přístupná přímo z ložnice a dominuje v ní bílá barva, ke které byly zvoleny kontrastní hnědé obklady kolem umyvadla a modrá mozaika ve sprchovém koutě. Skvělý doplněk zde představují baterie v černém matném provedení.

Černé baterie jsou v současné době trendy.        

Druhá koupelna je laděna spíše do světlých barev, čemuž dopomáhá prostorné okno. Kompozice umyvadlové skříňky je založena na řemeslném zpracování, a proto se zde prolíná bílá, růžová i černá barva. Oválné umyvadlo je na skříňce posazeno a do jeho blízkosti majitelé zvolili bílé obklady, které působí moderně, ale zároveň podtrhují historický styl.

Ani v koupelně nechybí jemné barvy

Fotogalerie:

Zdroj: Filippo Bombace a Teresa Paratone, Foto: Serena Eller Vainicher

 

Našli jsme pojištění s mnoha bonusy navíc

You must be logged in to post a comment Login