Návštěvy bytů

Byt pro čtyřčlennou rodinu: Vsadili na originální dětské pokoje a obývák zdobí impozantní výhledy na město

Od   | 

Mladí manželé museli kvůli pracovnímu vytížení zůstat ve městě, a tak vybrali alespoň byt, který odpovídal jejich představám o pohodlném bydlení. Prostorný 4+kk s impozantním výhledem na město zařídili podle svých představ. Zatímco srdce bytu je v nadčasovém pojetí, dětské pokoje pojali originálně – je radost vidět hravé rodiče, jak plné sny svým dětem.

Přestože převážná většina bytů se příliš nepyšní reprezentativní chodbou, v tomto bytě je tomu naopak. Do puntíku sladěná chodba vedena do zatáčky je elegantní a vkusná. Dřevěné obložení na stěně doplňují vestavěné komody a hlavní dominantu představují tři oválná zrcadla zabírající celou výšku stěny. Prostor tak nejen opticky zvětšují a dodávají mu šmrnc.

Tři prostorná zrcadla vyzdvihují jinak všední chodbu. Zdroj: Svoya Studio

Centrum bytu tvoří obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou. Vše je sladěno v moderním jednoduchém stylu. Zajímavostí je netradiční půdorys, který však majitelé ponechali a vytěžili z něj jen to nejlepší. Volnou stěnu mezi okny zabírají úložné prostory od podlahy až ke stropu, které se čtyřčlenné rodině bezpochyby hodí. Celý polyfunkční prostor je laděný do bílé neutrální barvy, kterou doplňuje jednoduchá sedačka v korálové barvě se závěsy v pískovém odstínu. Atraktivitu sem vnáší atypická reflektorová svítidla v moderním industriálního stylu. 

Korálová sedačka dodává neutrální místnosti šmrnc. Zdroj: Svoya Studio

Mezi hlavní charakteristiku kuchyňské linky patří strohé a čisté linie, které nenarušují žádné úchytky a madla. Kuchyně v leskle bílé barvě doplňuje část ze světlého dřeva, a vytváří tak příjemnou harmonii. Většina spotřebičů je vestavěna, nebo úplně uklizena, proto zde nehledejte mixéry, nebo jiné kuchyňské roboty povalující se na pracovní desce. Plochu rozšiřuje kuchyňský ostrůvek, který však slouží také jako příjemné barové posezení, doplněné šedými barovými židličkami. Velký důraz byl v kuchyni kladen na osvětlení, které díky svému bílému provedení pouze podtrhuje styl a eleganci interiéru. 

Ovládejte snadno barvu a intenzitu světla: Víme, jak!

Ložnice je na úkor dětských pokojů opravdu malá. Najdeme v ní však postel umístěnou v prostoru, za jejímž čelem je ukotvená kovová stěna zdobená popínavými rostlinami. Stěna slouží také jako konstrukce pro umístění nočních stolků a lampiček. Za postelí tak vznikl malý prostor, díky kterému se majitelé pohodlně dostanou k šatní skříni s posuvnými dveřmi z mléčného skla. Dominantou místnosti je designové závěsné svítidlo představující velkou zlatou lasturu. 

Postel je netradičně umístěna v prostoru. Zdroj: Svoya Studio

Jednoduše zařízený byt má dvě výjimky, kterými jsou dětské pokoje. Ten první patří chlapci ve školním věku, který miluje hasiče. Není proto divu, že se celý nese v hasičském duchu. Postel připomíná hasičský vůz se žebříkem na střeše. Stropní obložení evokuje plechová vrata zbrojnice. 

Klučičí pokoj představuje hasičskou zbrojnici. Zdroj: Svoya Studio

Majitelé pamatovali také na to, že jednoho dne chlapce hasičský styl pokoje nebude úplně bavit. Řešení je však jednoduché – u této postele stačí pouze změnit barvu, sundat žebřík a rázem se promění v klasickou postel pro teenagera.

Veškeré doplňky byly sladěny do puntíku. Zdroj: Svoya Studio

Druhý dětský pokoj patří malé slečně, která si nepotrpí na sladkou růžovou barvu, ale miluje zvířata. Pokoj se proto nese v safari stylu a kromě klasicky bílé barvy tu najdeme kombinaci zelené a žluté. Pokoj je příjemně prosvětlený a bohatě postačí jak pro studium, tak pro odpočinek, nebo četbu. 

V dívčím pokoji najdete místo růžové safari styl. Zdroj: Svoya Studio

Také tento dívčí pokoj se dá proměnit v prostor pro dospívající slečnu. Zeď s obrysy zvířat stačí vymalovat bílou barvou a vyměnit osvětlení v podobě ryby za nástěnnou lampu pro dospívající slečnu.

Pokoj dcery lze časem jednoduše proměnit v místnost pro dospívající slečnu. Zdroj: Svoya Studio

Za zmínku stojí také koupelna spojená s toaletou. Specifické jsou zlatožluté prvky v podobě trojúhelníků, asymetrických čar nebo křížů. Na bílý obklad už nebylo třeba nic přidávat. Místnost nemá okno, proto bylo třeba se zaměřit na kvalitní a dostatečné osvětlení. Majitelé pamatovali také na praktickou stránku, a proto zvolili závěsnou umyvadlovou skříňku, pod kterou se dá jednoduše uklidit. Samozřejmostí jsou i dvě umyvadla zpříjemňující komfort při používání.

Koupelnu zdobí zlaté prvky. Zdroj: Svoya Studio

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

Černé kliky jsou trendy: Jak je správně vybrat?


You must be logged in to post a comment Login