Návštěvy bytů

Zaoblené okno nás dostalo: Ihned jsme věděli, že to bude náš nový domov

Od   | 

Kdo by netoužil po bytě s výhledem na moře? Když má ještě 190 metrů čtverečních, vyniká přírodními materiály, jemnými texturami a světlými barvami? A hlavně — má ohromné zaoblené okno s lavicí kopírující jeho tvar. Odtud vidí majitelé přímo na moře, a to bylo důvodem, proč se rozhodli byt koupit a nastěhovat se sem.

Nejvýraznějším prvkem v bytě je zaoblené okno a lavice, která kopíruje jeho obvod. Zdroj: Felipe Hess

Manželé chtěli do bytu přinést klid a teplo. Proto je zde hlavním použitým materiálem dřevo. Na podlaze, na skříních i panelech, včetně koupelny a kuchyně. Paletu světlých barev vhodně doplňují různé textilie jako jsou závěsy, čalouněný na nábytek a koberce. Nábytek vyrobený na míru, použití zmíněných zdrojů, chytře situované jednotlivé místnosti i propracované detaily odráží identitu rodiny, která tu bydlí. 

Kam pro konferenční stolek?

 

Výrazným prvkem ve společenské části je dlouhá lavice zakomponovaná podél velkého zaobleného okna. Odtud se můžete kochat výhledem a rozjímat v kteroukoliv denní i noční dobu. To, že jde také o spoustu a spoustu místa k sezení pro případnou návštěvu, není třeba zdůrazňovat. S využitím polštářů lze dosáhnout dokonalého pohodlí. Součástí místnosti je také modulová pohovka orientovaná na obě strany, jedna s výhledem na moře, druhá na televizi. Slouží také jako jako stmelovací prvek různých částí obývací místnosti. Součástí prostoru je i knihovna s několika policemi vytvořenými na míru. Jako vášniví čtenáři zaplnili majitelé velmi rychle jednotlivé police oblíbenými knihami. U čtecího koutku nesmí chybět pohodlné posezení. Zde jej zastupuje chaise longue.

Kuchyni lze oddělit posunovacími dveřmi. Zdroj: Felipe Hess

Kuchyně je oddělena velkými posuvnými dveřmi. Takto ji lze buď úplně oddělit od ostatních místností, nebo ji naopak propojit a propojit jí se společenskou místností. Když do ní vstoupíte, vidíte interiér plný dřeva s výjimkou kuchyňského ostrůvku, pracovní desky a stěny za kuchyňskou linkou. Ty jsou obložené keramickými deskami s dekorem mramoru a tvoří dokonalý kontrast s okolím. Zároveň ale narušují vizuální jednolitost a strohost. Jídelní část zabírá obrovský masivní jídelní stůl, který zaujme na první pohled provedením. Takový stůl vydrží věky bez poškození. Prostor oživují jídelní židle s poměrně výrazným čalouněním.

Kde najdete ty nejpohodlnější pohovky?

 

Dřevěné skříňky na míru vedou až ke stropu, což usnadňuje úklid a rozšiřuje možnosti uložení. Na první pohled je patrné, že jde o kvalitní práci. Do celého dřevěného konceptu vhodně zapadá podlaha, která je taktéž dřevěná. Mramorový dekor byl trefou do černého, protože místnost rozzáří a nepůsobí tak stroze a nudně. Kuchyně zahrnuje všechno potřebné od velké varné plynové desky až po chytré spotřebiče. Ty jsou zde vestavné a nijak nenarušují hladké a rovné linie kuchyňské linky. Samozřejmostí jsou různá doplňková svítidla, která mají praktickou funkci, opomíjena není samozřejmě ani ta estetická.

Ložnice se vyznačuje čistým a ničím nerušeným vzhledem. Žádné zbytečné dekorace, poličky, ozdoby a nejsou tu ani polštářky. Je určena skutečně jen k odpočinku a vydatnému spánku. Velkými okny sem proudí spousta denního světla, bílé závěsy, stěny i ložní povlečení dodávají místnosti vzdušný a romantický vzhled. Čelo postele je čalouněné, ale zbytek opět dřevěný. I zde byl kladen důraz na kvalitu použitých materiálů, design a návaznost. Majitelé si nepřáli žádné výrazné kontrasty. 

Ložnice je dokonale pohodovou místností bez okázalého vybavení. Zdroj: Felipe Hess

Koupelna je navržena ve stejném designu jako zbytek bytu. Na míru vytvořený dřevěný nábytek poskytuje spoustu úložného prostoru a zároveň jde i o chytrou vychytávku. Spodní část se dá totiž vysunout a získáte tak stabilní židličku. Rázem lze proměnit umývací část v kosmetický stolek se zrcadlem. Za povšimnutí stojí „vestavěné“ umyvadlo, které je nedílnou součástí koupelnové skříňky a dokonale s ní splývá. Zrcadlo má vlastní osvětlení a nechybí ani prostorné okno. Praktický stojan na ručníky ladí s celkem a vypadá dekorativně. Dřevěná podlaha je jasným signálem toho, jak kvalitní materiály a provedení zde jsou, aby nedošlo k jejich znehodnocení vlhkostí. 

I v koupelně bylo použito hodně dřeva. Zdroj: Felipe Hess

Zdroj: Felipe Hess

Fotogalerie:

 

Betonová stěrka nemusí být jen šedá

 

 


You must be logged in to post a comment Login