Návštěvy bytů

Úžasná proměna starého domu: Získali jsme otevřený a vzdušný prostor plný světla

Od   | 

Jak vypadá dům snů? Je plný světla, tepla a otevřených prostor. Přesně takový, jako je tento domov. Jeho nizozemští majitelé chtěli konečně zakotvit a nezůstali při zemi. Pojďte se s námi pokochat interiérem, jehož realizace byla poměrně náročná, ale nakonec naplnila všechna očekávání.

Místo, kde stál původní dům, není právě nakloněné velkým změnám a rekonstrukcím nebo dokonce dostavbám. Bylo nutné vše pečlivě naplánovat, chytře propojit staré a nové, pohlídat velikost podlahové plochy, výšku střechy apod., aby nebylo nutné řešit schvalování stavby. Díky tomu si mohou majitelé užívat svůj dům snů bez asistence úřadů. 

Rekonstrukce původního domu byla díky okolní zástavbě náročná. Zdroj: Stukel Architecture

Rekonstrukce začala nejdříve posouzením celé stavby a odstranění nepotřebných zdí a konstrukcí. Vzniklý prostor architekti pozměnili a rozdělili do stávajícího vzhledu tak, jak jej vidíte na fotkách. Dům je plný úžasných překvapení a zajímavých řešení. V původní vstupní chodbě jde strop ve výšce 6,5 metru. Velká okna dodávají domovu spoustu světla a prosvětlují renovované díly v zadní části domu. Balkon v hlavní ložnici je propojený s obytnou částí níže a spojuje dvě úrovně. 

Kuchyně navazuje jídelní stůl. Oproti zbytku interiéru tu jsou použity výraznější barvičky. Zdroj: Stukel Architecture

Kam se hodí skleněné dveře a jaké vybrat?

 

Spodní část domu je tvořena kuchyňským koutem, jídelní částí a obývacím prostorem. Díky průchodu na terasu a proskleným plochám působí místnost mnohem větším dojmem, než ve skutečnosti je. Rozhodně zde není nouze o dostatek denního světla. Kuchyňská linka je velmi jednoduchá, ale přesto zahrnuje kuchyňský ostrůvek, který doplňuje pracovní plochu a slouží jako mycí centrum na jedné straně a jako úložný prostor pro knihy a další věci na straně druhé. Z barev byla zvolena bílá pro linku a černá pro ostrůvek. V jídelní části nesmí chybět samozřejmě velký jídelní stůl a pohodlná polstrovaná křesílka. Nad stůl designéři umístili moderní závěsná svítidla. 

V obývacím pokoji stojí pohodlná sedací souprava ve tvaru písmene L. Zajímavě řešená jsou krbová kamna, která perfektně zapadají do vzhledu série skříněk s úložným prostorem. Velké prosklené dveře umožňují otevřít vstup na terasu natolik, že to působí, jako kdyby byla celá místnost propojena s prostorem venku. Protože někdy může být tolik světla spíš na obtíž, jsou zde umístěny velké markýzy, kterými lze okna chytře zatemnit. Nepřehlédnutelné jsou zde hlavně schody v tmavém odstínu dřeva, které vedou dále do patra. 

Velmi chytře je zde řešena koupelna v patře vedle ložnice. Je ukrytá za dřevěným obložením. Nabízí tedy dostatek soukromí, i když není oddělená dveřmi. Je maličká, ale poskytuje všechno, co správná koupelna má. Rohový sprchový kout, elegantní umyvadlo s odkládací plochou a zrcadlo v dřevěném rámu. V malé místnosti je také menší světlá skříňka. Koupelně dominuje velké okno, které zajišťuje dostatek denního světla. Zde by bez problémů prosperovala i živá květina. 

Ložnice je velmi decentní a laděná do modrých barev. Velmi příjemná je možnost vyjít na terasu. Zdroj: Stukel Architecture

Menší ložnice je určena pouze na spaní a relaxaci. Nenajdete zde žádné zbytečně dekorace a celkově je zařízena spíše v minimalistickém stylu. Nesmí chybět prostorné dvoulůžko a komoda z masivního dřeva. Nejlákavější pohled vede dozajista na balkon s křesílky pro odpočinek nebo večerní posezení před spaním. Balkon je plný květin a poskytuje příjemné útočiště i v horkých dnech. 

Pohovka Buddie rozhodně zaujme

 

Druhá koupelna je oproti té první mnohem větší a jako taková nabízí sprchový kout i volně stojící vanu. Vzhled je opět velmi světlý s převahou bílé v kombinaci s béžovou. Na první pohled je patrné, že ani zde není o světlo nouze. Celá místnost má spíš strohý vzhled bez nějakých velkých dekorací a zdobení. Jedinou výjimkou je převislá květina, kterou si sem majitelé dali. Realizace tohoto domu poměrně jasně ukazuje, že chytrý přístup a dobré nápady vám pomohou dosáhnout snů. Je důležité věnovat pozornost detailům. Jedině pak se dají tvořit dokonalé domovy. A tím tenhle krásný dům plný světla rozhodně je.

Do jedné z koupelen se vešla vana i sprchový kout. Zdroj: Stukel Architecture

Zdroj: Stukel Architecture

Trendy jsou WC tlačítka s metalickými barvami

 

Fotogalerie:

 

Kam pro luxusní dveře?

 


You must be logged in to post a comment Login