Návštěvy bytů

Černá rozhodně nemusí být nudná: Mladý muž si do zařízení domova rozhodně nenechal nikým mluvit

Od   | 

Že černá nemůže působit příjemně a nedá se dobře bydlet tam, kde převládá? Ani náhodou. Byt mladého muže je toho jasným důkazem. Nahlédněte do interiéru, kde jediným požadavkem byly právě tmavé odstíny v industriálním stylu, pro dokonalé bydlení svobodného mládence.

Byt samotný se nachází v centru města a má slušných 84 m2. Je po celkové rekonstrukci, kdy byly odstraněny i některé původní zdi a celý prostor pozměněn. Výsledek je mnohem vzdušnější a kompozičně promyšlený do detailů. Středovou osu tvoří část připomínající dřevěnou bednu, kolem níž se otevírají další prostory. Samozřejmě se nejedná o žádnou bednu, ale prostor, kde jsou umístěné dřevěné skříňky a televize. Z boku stěny, kde dřevěné obložení pokračuje, se dostanete do společné koupelny. Obývací pokoj s kuchyní mají místo v popředí bytu, zatímco soukromé pokoje se nachází v zadní části. Další koupelna, tentokráte soukromá, je spojená s ložnicí. Nechybí ani šatna.

Skříňky jsou navržené až ke stropu, a tak je tu dostatek úložného místa. Zdroj: Normless

 

Kam pro nástěnná svítidla?

 

V interiéru na první pohled zaujme převládající tmavá barva. Hlavním materiálem zde je černý melamin na dřevěném obložení a nábytku. Kuchyňský ostrůvek nechali vyrobit na zakázku z nerezových částí. Industriální styl tím ještě víc vynikne. Na míru vznikla i kuchyňská linka. Na délku není příliš velká, ale skříňky vedou až ke stropu, takže úložného prostoru je dost a dost. Vestavěné spotřebiče ladí s interiérem a jen podtrhují celou atmosféru. Že zde bylo dbáno na detaily je patrné i černého osvětlení, žaluzií i barových židlí. S tím vším lehce kontrastuje šedá podlaha a stěny ve světlejších odstínech. Za zmínku stojí také úchvatná mramorová kuchyňská deska s bílým žilkováním. Stejný dekor i materiál byl použit i na stěnu za kuchyňskou linkou. 

Zelené rostliny místnost příjemně oživují. Zdroj: Normless

Obývacímu pokoji dominuje velká rohová a kožená sedačka s pohodlnými polštáři. Jelikož je tento byt poměrně strohý v oblasti dekorací, nejsou na ní žádné dekorativní polštářky a přehozy. Je ale natolik výrazná, že dokáže vyniknout sama o sobě. Opět zde můžete vidět využití nerezu v podobě konferenčního stolku. Ve stěně za sedačkou jsou umístěné police hlavně na knihy, ale majitel v nich má i pár menších ozdob. Výraznější dekorací je pak zavěšený obraz. Naproti sedací soupravě se nachází ona dřevěná bedna s televizí, která krásně splývá s pozadím a nikterak neruší a nevyčuhuje do prostoru. 

Kam pro černý dřez?

 

Ložnice je otevřená a vzdušná zejména díky velkým oknům. Stačí vytáhnout rolety a uvnitř je okamžitě spoustu světla. Na spaní je pak majitel zase využije na stínění, aby mohl nerušené odpočívat. Tak jako všechno v tomto bytě i rolety jsou vysoce kvalitní a pomáhají zároveň i udržovat teplo v místnosti. Co se týká nábytku v místnosti, je postel vyrobena ze stejného materiálu jako sedací souprava a rovněž ve stejném barevném odstínu. Za postelí je tmavé dřevěné obložení a noční stolky mají stejný vzhled. Lampičky u postele jsou pověšené vysoko, ale přesto krásně osvětlují prostor. Zapínají se vypínačem u postele. Dominantou je zde ale dozajista prostorná šatna, která slouží k uložení oblečení, bot i zavazadel. Vedle postele se pak nachází ještě chytrá tyč umístěná v rohu místnosti, kam si může mladý muž věsit roznošené oblečení, pokud ho nechce ještě házet do špinavého prádla. 

K ochlazení v horkých dnech slouží větrák na stropě. Zdroj: Normless

Koupelny pokračují stejnou estetikou jako zbytek bytu. Obdivovat můžete tónovaná zrcadla, metalické černé detaily a obklady v odstínech šedé a černé. Prosklené plochy jsou zároveň dostatečně velké, aby malý prostor opticky zvětšily a ten nepůsobil ponurým dojmem.  Bílé umyvadlo moderního oválného tvaru výrazně kontrastuje s tmavými odstíny. Celek dotváří nerezový otopný žebřík. Ve druhé koupelně je hlavním prvkem černá umyvadlová skříňka ve vysokém lesku. Nesmírně dekorativně působí mozaika v podobě malých dlaždiček, která je zde použita. 

Koupelny jsou stylizované v podobném duchu jako zbytek bytu. Zdroj: Normless

Zdroj: Normless

Fotogalerie:

 

Kam pro betonové stěrky?

 

 


You must be logged in to post a comment Login