Návštěvy bytů

Široké okenní parapety jsou na přání majitelky, ale manžel na nich odpočívá a čte častěji

Od   | 

Rekonstrukcí původně čtyřpokojového bytu dosáhli majitelé vzdušného a velkoryse pojatého 3+1, ve kterém si manželé mohli dopřát stavební úpravy zvyšující jejich pohodlí. Mezi ně se řadí například široké okenní parapety, ale i prostorná jídelna a koupelna.

Samotná vstupní chodba není příliš zatížena nábytkem, takže vás vítá vzdušný prostor s několika nepřehlédnutelnými prvky, jako je velkorysý lustr, zrcadlo a plastika vypovídající, že v bytě bydlí pár, který má rád umění a má smysl pro detail. Bezpochyby si tu všimnete zrenovované parketové podlahy umocňující kouzlo celého bytu, a která vnáší působivou atmosféru i do jídelny, obývacího pokoje a ložnice. 

V bytě je jen potřebné zařízení. Zdroj: MY PICK ONE

Jídelna s výhledem

Výhodou bytu jsou velké okenní tabule, což je u bytového domu takřka výjimkou. V tomto případě jsou navíc doplněny širokým parapetem, na kterém mohou majitelé odpočívat. Takzvaná „lehací okna“ si přála paní domu. Evokují v ní totiž netradiční možnost relaxace a s knihou a sklenkou dobrého vína si odpočinek skvěle užívá. O tom, že netradiční prvek byl správnou volbou vypovídá i fakt, že si tu čte i manžel, a prý dokonce častěji než ona.

Při vstupu do jídelny na první pohled zaujme jídelní stůl se židlemi, které pochází z třicátých let minulého století a které se do interiéru skvěle hodí. Majitelé je umně doplnili nepřehlédnutelným lustrem s designem ze stejné doby, ostatní nábytek má jednoduché tvary a pochází ze současnosti. Jídelna je situována do rohu společenské místnosti a může se z ní vycházet i na balkon.

Jídelní stůl se židlemi pochází z 30. let minulého století. Zdroj: MY PICK ONE

Kuchyňská linka se nese v současném moderním duchu. Navržena je do tvaru písmene U a poskytuje dostatek úložného i pracovního prostoru. Kuchyňský nábytek je v kontrastním provedení, světlý lak doplňuje dýha tmavého dřeva a černá pracovní deska. Uprostřed místnosti stojí kuchyňský ostrůvek s barovými židlemi, které vzhledem navazují na jídelní. Jednoduchost sestavy oživuje zvolená dlažba s výrazným motivem.  

Kuchyně je navržena v moderním duchu. Barevný kontrast a výrazná dlažba je kořením jednoduchého konceptu.  Zdroj: MY PICK ONE

V obývacím pokoji se odpočívá

Široké okenní parapety nechybí ani v obývacím pokoji, kde s nimi nerovný souboj svádí rohová sedací souprava. I ta totiž vybízí k nic nedělání. Příjemnou atmosféru tu dokreslují dekorace, kromě zábavných odkládacích stolků a obrazů tu velkou roli hraje zvolené osvětlení. Podhledová svítidla doplňuje nepřehlédnutelná stojací lampa.

Díky rekonstrukci mohla vzniknout lehací okna. Zdroj: MY PICK ONE

Láska ke starým časům je v obývacím pokoji hodně viditelná. Ať už jde o konferenční stolky, z nichž dva mají odkládací část plnou barev a květin, nebo o dvě starorůžová křesílka s dřevěnými područkami. V bytě nechybí ani dekorace nebo rostliny. Příliš mnoho jich ale nenajdete, protože majitelé nejsou příznivci výrazného množství věcí. 

Dekorace vnášejí barvy do jinak jednoduchého interiéru. Zdroj: MY PICK ONE

Ložnice v romantickém stylu

Ložnici si majitelé přáli více v romantickém duchu. Postel je proto laděna do cihlově červeného odstínu a doplněna je romantickým přehozem s květinovým vzorem. Příjemné posezení a zároveň šikovný úložný prostor zajišťuje lavice u okna. Romantickou atmosféru dokreslují průsvitné závěsy dlouhé až na zem i několik různých svítidel.  

Ložnice se nese v romantickém duchu. Zdroj: MY PICK ONE

Velká koupelna s cihlovou stěnou

Rekonstrukcí vznikla prostorná koupelna, ve které majitelé zvolili šedo-růžovou cihlovou stěnu, která je v kombinaci se světlým obložením skvělou volbou. Tvoří totiž výrazný dekorativní prvek, a tak ostatní zařízení včetně nábytku má jednoduché tvary a dává jí vyniknout.

Koupelnu dekoruje stěna z obkladu s malým formátem. Zdroj: MY PICK ONE

Fotogalerie:

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login