Návštěvy bytů

Velkorysý domov módní návrhářky: Skvělá symbióza moderních a původních prvků

Od   | 

Mezonet velký úctyhodných 180 m2 prošel velkou změnou. Jelikož majitelkou je módní návrhářka, má sama velký cit pro detail. O to větší to proto byla pro architekty výzva – nekonvenční změna velkorysého prostoru v moderní, vzdušný interiér. Výsledkem je otevřený a světlý domov, kde má každá věc své místo.

I když zde není žádné optické rozdělení místností, nepůsobí ani jedna část nijak rušivě k té druhé. Zdroj: Shir Shtaigman

Renovace zahrnovala nový design domácího prostoru, výběr materiálů, dekorace a výrobu nábytku na zakázku. V rámci změn došlo ke změně původních dispozic obývacího pokoje a kuchyně. Obě místnosti byly spojeny v jednu. Vznikla prostorná místnost s hýčkající kuchyní a úžasným obývacím pokojem. I když je byt moderní a nový, zůstala tu původní kamenná podlaha, která byla zachována a renovována. Vznikl tak jedinečný a zajímavý vzhled při zachování kousku historie. Pro majitelku byla důležitá taktéž okna, protože potřebuje dostatek světla nejen pro běžný život, ale i pro svou práci. 

Obývacímu pokoji dominuje především sedací souprava. Ta je rozdělena na dvě části, které tvoří pomyslné písmeno L. Díky prostoru zde může stát velká pohovka vhodná pro odpočinek večer u televize, která se nachází na protější stěně zdi. Pod oknem stojí piano, které dozajista každého zaujme na první pohled. Jelikož je kamenná podlaha sama o sobě hodně výrazná, nenajdete v bytě příliš mnoho dekorací. Bohatě stačí kusový černobílý koberec, rostliny v zajímavých květináčích a obrazy na stěnách. Hezky vypadá i malý konferenční stolek v černé barvě, který sestává ze dvou spojených částí, z nichž jedna je vyšší než ta druhá.

Židle vypadají jako proutěné a v barvě kuchyňských dvířek. Zdroj: Shir Shtaigman

Kuchyně je rozhodně nejpropracovanější a nejoblíbenější část tohoto mezonetu. Kuchyňské skříňky, vyrobené truhlářem na míru z masivního dřeva, poskytují spoustu prostoru na všechno, co v kuchyni můžete potřebovat. Spotřebiče jsou z části vestavné (myčka a trouba) a z části volně stojící (velká americká lednice a mikrovlnná trouba). Černé úchyty na světlém dřevu dvířek příjemně kontrastují. Ještě výraznější kontrast tvoří černý kuchyňský pult. Ten slouží zároveň i jako jídelní stůl. Nechybí u něj barové židličky k pohodlnému posezení. Nad pultem jsou umístěná dvě závěsná svítidla ve staronovém vzhledu. Když nechtějí obyvatelé bytu sedět u stolu v kuchyni, mohou jednoduše vyjít přímo na terasu a užívat si posezení pod širým nebem. Celá kuchyně je jednoduše a účelně zařízena. Nikde nenajdete žádné zbytečné věci, vystavené hromady hrnečků nebo jiných dekorací. Přesto z ní nemáte dojem, že by byla nepříjemná, nudná nebo studená. Naopak. Je to místo, kde byste chtěli vařit a jíst.

 

 

Koupelna je skutečnou ukázkou luxusu v přímém přenosu. Nejvýraznější je dozajista černá stěna sestavená z dlaždic připomínající parketovou podlahu. Zlaté baterie ve sprchovém koutu i nad umyvadlem dotváří luxusní atmosféru. V této koupelně se budete cítit jako v těch nejlepších lázních. Skříňka pod umyvadlo je vyrobena na míru a samozřejmě z masivního kvalitního dřeva. Bílý šikmý strop zajišťuje, že se v koupelně necítíte stísněně, ale naopak byste zde chtěli trávit mnohem více času.  

Koupelna vypadá na první pohled nesmírně luxusně. Zdroj: Shir Shtaigman

Zdroj: Shir Shtaigman

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login