Návštěvy bytů

Bydlíme v Římě. Stylově!

Od   | 

Nedávno jsme si s kamarádkou vyjely na víkend do Říma, abychom si odpočinuly od každodenní rodinné rutiny a taky abychom měly na léto co na sebe. Pro ubytování jsme měly jediný požadavek, a to bydlet blízko centra. Přes Airbnb jsme zarezervovaly pokoj a vyrazily… Vešly jsme do bytu a byly jsme jím natolik okouzleny, že se o ten zážitek chceme podělit i s vámi.

U stolu přijímá majitel bytu návštěvy

U stolu přijímá majitel bytu návštěvy

V bytě o rozloze 140 m2 původně bydlela starší dáma, která se ho rozhodla kvůli velikosti prodat. Šťastlivcem, který jej koupil, se stal sympatický Mattio, který byt sice kupoval jako investici s plánem pronajímat jej, ale naštěstí ho zrekonstruoval tak, jako by v něm měl bydlet sám. Jak nám vyprávěl, při rekonstrukci zcela náhodou narazil na malby na stropech, které původně byly zamalovány běžným bílým nátěrem. Velmi opatrně jej odkrývali a následně i zrestaurovali, čímž  prostoru vrátili původní historický nádech.

Žulový dřez patří k původnímu zařízení

Žulový dřez patří k původnímu zařízení

Po majitelce zbyl v bytě nábytek, který Mattio zrestauroval a znovu jím vybavil většinu místností. Ostatní zařízení pak dokoupil v duchu celého konceptu. Musím podotknout, že má skutečně nevídaný cit  a navíc si uměl vtipně poradit s mnoha drobnostmi a detaily. Například světlo, jehož vývod byl uprostřed  stropu, ponechal na místě kvůli stavebním úpravám, ale lampu doplnil barevným kabelem, jímž na posun naopak upozornil. Rovněž ponechal některé původní dlažby, které jsou v městech na jihu Evropy, kde je téměř celý rok teplo, velmi praktické. Nám se velmi líbil Mattiův smysl pro detail, se kterým se snad rodí jen Italové. Všimněte si například závěsů, které nemohly být levné, a přitom jde o dekoraci, která v místnosti udělá opravdu hodně.

Pohodlí pro každého

Po rekonstrukci vznikl byt se třemi ložnicemi, každá s vlastní koupelnou a toaletou. Kuchyňka je k dispozici pro všechny, a tak se tu ráno všichni scházejí u společné snídaně. Srdcem bytu je velká místnost, kde Mattio přijímá hosty a ukazuje jim, co stojí za to vidět, která hospůdka je příjemná a kde obsluha naopak za nic nestojí. Tento pokoj Mattio zároveň používá ke své profesi, jíž je vytváření dekorativních objektů a soch, které samozřejmě nemohou v bytě chybět. A poslední plus nakonec. Byt se totiž nachází přímo na konečné zastávky autobusu, který nás přivezl z letiště. Takže jsem nehledaly ani nebloudily. Jen přešly ulici a byly „doma“.

Mattiova socha

Mattiova socha

Fotogalerie:

Lenka Zahradníková, Foto: Mattio Bottega

You must be logged in to post a comment Login