Návštěvy bytů

Útulné bydlení s Pražským hradem za okny

Od   | 

Tento sedmdesáti metrový byt si manželé pořídili jako druhý domov, bydlí totiž na Vysočině a do našeho hlavního města jezdí za prací. A protože nebylo nutné podřizovat interiér běžnému rodinnému provozu, byl navržen velkoryse – zkrátka tak, aby tu po náročném pracovním dni majitelé mohli odpočívat.

Už při vstupu dobytu pocítíme klid a pohodu, kterou tu vytváří zvolené zemité odstíny v kombinaci s mátově šedo-zelenou barvou i kvalitní materiály. Jednoduchý dřevěný nábytek skvěle ladí s původními dřevěnými parketami a dlouhé těžké závěsy pak s huňatým kobercem dotvářejí útulnou atmosféru. Tu navíc dokresluje nenahraditelný výhled na panorama Pražského hradu. 

Zvolené barvy společně s kvalitními materiály dotvářejí útulnou atmosféru. Foto: Iveta Kopicová

Byt je koncipován jako 2+kk, přičemž hlavní prostor je relaxační. Majitel tu může odpočívat na pohodlné rohové sedací soupravě a pozorovat okny panorama Pražského hradu. Kromě polic, odkládacích stolků a jedné stojací lampy není v místnosti nic víc, a právě to umožňuje odpočinek pro mysl, která se nemá čím rozptylovat. Světlo v místnosti zajišťují vestavěná svítidla v podhledu, který tu bylo možné díky vysokým stropům zřídit.

Naproti kuchyni se vešel i pracovní stůl. I odtud je výhled na Pražský hrad. Foto: Iveta Kopicová

Na obývák navazuje kuchyně, která je díky využívání bytu navržena menší. K dispozici jsou jen spodní skříňky, ve kterých je shora zabudovaný dřez a varná deska. Úložný prostor je i za pracovní deskou, a aby ho nebylo vidět, je schován za posuvnými dvířky. Barva sestavy navazuje na celkové ladění interiéru, je navržena v teplém světle kávovém odstínu, který skvěle doplňuje zemité barvy a dřevo. Na kuchyni navazuje malý jídelní stolek posazený do prostoru, primárně je určen pro dva, ale posadí se k němu i víc strávníků.

Kuchyně není velká, přesto se v ní pohodlně uvaří. Foto: Iveta Kopicová

V jedné linii s kuchyní a obývákem je i ložnice, kterou jako jedinou místnost zdobí výrazný lustr s měděnými stínítky. Není ale jedinou ozdobou místnosti. Zatímco lůžko je v jednoduché kávové barvě stěna na navazující koupelnu není klasicky zděná, ale je z onyxu. Jeho prostupnost dovoluje díky světlům netradiční podívanou, kterou nakreslila příroda sama. Za povšimnutí stojí i protější stěna. Kromě špaletových oken, která přestože byla zrenovovaná, zůstala v původním provedení, je s vkusem provedeno i zakrytí původních radiátorů. Prostupná deska a široký parapet působí, jako by tu byly odjakživa.

Jednoduchou ložnici zdobí výrazný lustr. Foto: Iveta Kopicová

Stejně jako byt, ani koupena není velký, proto tu je k dispozici jen sprchový kout a umyvadlo se skříňkou. Raritou je kamenný obklad, který navazuje na stěnu a dává vyniknout jednoduchému zařízení.

Stěna mezi ložnicí a koupelnou je z onyxu. Foto: Iveta Kopicová

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová, Realizace: Studio Gens

Další možnosti zastínění – římské rolety, plisé atd…


You must be logged in to post a comment Login