Návštěvy bytů

Bydlení s kouzlem historie naší stověžaté Prahy a komfortem 21. století

Od   | 

Konečně zase procitl do krásy! Po dlouhých letech a mnoha přestavbách se novorenesanční skvost v jedné z nejstarších pražských ulic znovu nadechl k životu. Na konci loňského roku získal zpět svoji původní funkci. Komfortní byty nyní lákají na život ve skutečném paláci. Nahlédneme do jednoho z nich a podíváme se, jak takový život vypadá.

Aby kuchyně nepůsobila stísněným dojmem, nejsou v této části stěny zděné, ale prosklené. Zdroj: PSN

Příjemné a klidné bydlení

Málokdo by čekal v centru rušné Prahy klidné bydlení, natož pak v Dlážděné, která je známá pro svůj ruch. Majitel tohoto bytu si ho ale vybral kvůli strategické poloze a i jeho překvapilo naprosté odhlučnění nového domova. Protože je pracovně hodně vytížený, hledal domov, který bude už zařízený a bude se moci rovnou nastěhovat. Upřednostňoval vysokou kvalitu materiálů i provedení a rozhodně chtěl interiér, který bude mít styl a bude ušitý na míru prostoru. Zkrátka kompromisy nepřicházely v úvahu. Usmálo se na něj štěstí, protože byt, který našel v Paláci Dlážděná, jeho představy dokonce převyšoval. Dispozičně nový domov odpovídá současným trendům – tedy kuchyně je propojená s obývákem. Aby prostor nepůsobil stísněně, jsou stěny oddělující vstup od srdce bytu prosklené. Tím působí vzdušně a dodává prostoru na originalitě.

V bytě jsou na zemi dřevěné parkety, které přispívají k původní atmosféře. Zdroj: PSN

Ložnice je samo sebou oddělená a ani tady nechybí velmi příjemná atmosféra, podpořená textiliemi, které pokoj zútulňují. Samozřejmostí je pohodlná postel a precizní detail, jakým je zakomponováno otopné těleso, přidává prostoru na atraktivnosti. Špaletové obložení doplňuje široký parapet skrývající radiátor, zepředu je pak stylová mřížka propouštějí teplo, ale maskující jeho vzhled. Muž tu bydlí sám, a tak může mít toaletu spojenou s koupelnou. Její vzhled je nadčasový, bílé obklady jsou doplněny geometricky řešenou dlažbou. Ani tady nechybí nejnovější zařízení poskytující maximální komfort, samozřejmostí jsou vysoce hygienické povrchy.

Všimněte si obložení špaletového okna doplněného širokým parapetem ukrývajícím radiátor. Zdroj: PSN

Luxusní bydlení s nádechem novorenesance

Bydlení v centru Prahy má nezaměnitelné kouzlo. Mísí se v něm minulost se současností i budoucností. Svoji roli hraje také památková ochrana. Ani ta však nemusí stát v cestě požadavkům života 21. století. Palác Dlážděná je důkazem. Snoubí nádherné historické prvky, nápaditost současných architektů a funkční moderní technologie do dokonalé kombinace luxusního bydlení. Promyšlená revitalizace domu byla nadmíru náročná, její výsledek však naplnil všechna očekávání.

„Interiéry i exteriéry byly poznamenány bývalými úpravami. Zejména přestavba z druhé poloviny 20. století vzala domu mnohé z jeho historického vzhledu a kvality. Proto bylo snahou vrátit domu jeho původní reprezentativní a honosnou tvář, čistotu a materiálovou pravdivost,“ vysvětluje architekt Jakub Žoha.

Historické hodnoty a maximální pohodlí v jednom

O revitalizaci problematického domu se postarali zkušení architekti PSN, ve spolupráci se studiem Jakub Cigler Architekti. K ruce jim byli i restauratéři. Zvýraznili řemeslnou zručnost starých mistrů, například úchvatnou štukatérskou výzdobou nebo precizními kovovými a dřevěnými detaily. Ty nabývají podoby interiérových a vstupních kazetových dveří, které jsou replikami původních prvků s bezpečnostním provedením. Obnoveno bylo i historické obložení špaletových oken směrem do ulice, zatímco dvorní fasáda dostala francouzská okna a prostorné balkony s vyhlídkou do klidného vnitrobloku kde vyrostla odpočinková zahrada. Součástí Paláce Dlážděná jsou terasy na střeše s vyhlídkou na ty nejkrásnější části Prahy. Naopak v suterénu je k dispozici privátní wellness se saunou a posilovacími stroji. Vedle toho jsou tady umístěny i podzemní garáže s automatizovaným systémem zakládání vozidel. Uživatelský komfort dostává v Paláci Dlážděná nový rozměr, i díky recepci, modernímu výtahu nebo větrání všech jednotek čerstvým vzduchem s využitím rekuperace tepla.

Dlažba se prolíná až do sprchového koutu. Aby byl zachován vzor, je zde ve sprchovém žlabu vložený rošt s dlažbou. Zdroj: PSN

O PSN

Fotografie Paláce Dlážděná jsou důkazem, že společnost PSN skutečně nechává rozkvétat domy k životu, jak deklaruje ve svém mottu. Dlouhodobě vytváří vlastní portfolio exkluzivních nemovitostí, vedle Paláce Dlážděná v něm najdete třeba Tančící dům, Dům módy na Václavském náměstí nebo mrakodrap City Empiria, třetí nejvyšší budovu Česka.

Portfolio PSN je přitom stále otevřené, společnost PSN jako významný český investor se stále poohlíží po architektonicky zajímavých a hodnotných stavbách, kterým by mohla vdechnout nový život. Více na webu PSN kupuje…

 

VÁCE TAKÉ NA  PALÁC-DLAŽDĚNÁ 

 

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login