Návštěvy bytů

Bydlení v horách po celý rok? Právě to nabízí útulné 2+kk

Od   | 

Mladý manželský pár miluje hory, a to v každém ročním období, a tak si tu pořídili malý útulný byt. Přestože se jednalo o novostavbu, chtěli interiér přizpůsobit okolí, a tak tu nechybí stylové kusy nábytku i neotřelé doplňky. 

Masivní lavička i opřené běžky – hned je jasné, že se nacházíme v horském prostředí. Foto: Iveta Kopicová

Při vstupu do bytu se ocitáme v chodbě s praktickou dlažbou. Interiér se nese v zemitých tónech, které skvěle podporuje nepřehlédnutelná lavička z masivu, stylové masivní věšáky, a aby nám bylo okamžitě jasné, že jsme na horách, nechybí ani opřené běžkařské vybavení.

 

Kam pro dveře s dýhou?

 

Z chodby se dostáváme do samotného srdce bytu, které tvoří spojený obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Interiér je originální díky fototapetě, na které najdeme zasněžené kopce, dokonale podtrhující tamní lokalitu. Běžnou televizní stěnu nahradily zavěšené dřevěné komody, které po otevření poskytnou pohled na televizor. Nechybí ani otevřené police ve stejném stylu, které slouží pro oblíbenou sbírku knih či drobnou dekoraci. Díky zavěšeným komodám zůstalo v dolní části místo pro uskladnění naštípaného dřeva, se kterým si majitelé přitápí v krbu. Právě krb s tmavě šedým obložením v bytě dotváří dokonalou romantickou atmosféru, při které majitelé nemají ani potřebu zapínat televizi. V těsné blízkosti krbu byla umístěna hnědá sedačka s dřevěným rozkládacím stolkem. Celý interiér je díky barevné kombinaci a kontrastu příjemně prosvětlený.

Obývací pokoj charakterizuje fototapeta se zasněženými kopci. Foto: Iveta Kopicová

Na obývací část navazuje kuchyně s jídelním stolem, který je z úsporných důvodů kulatý. Prostor oživuje ikonické stropní svítidlo firmy Artemide, jehož kloub umožňuje nastavení světla dle aktuálních potřeb. Prostor dále osvětlují zabudovaná svítidla a reflektorová svítidla v liště. 

Kuchyni s jídelnou odděluje od obývacího pokoje polopříčka s knihovnou. Foto: Iveta Kopicová

Samotná kuchyně je zařízena jednoduše, ale přesto tu najdeme vše potřebné. Sestavu v jedné rovině doplňuje prostorný panelový systém ze dřeva, kde kromě spížní skříně najdeme i vestavěnou vinotéku, ledničku či pečicí a mikrovlnnou troubu. Zbytek kuchyně byl laděn do bílo-černé barvy, která světlost prostoru příjemně rozbíjí, ale nenarušuje. 

 

Trendy jsou industriální svítidla

 

Ložnice majitelů je v porovnání s dispozicí bytu poměrně prostorná a i tady na nás dýchá horská atmosféra. Postel ze dřeva svým provedením působí levitujícím dojmem a za jejím čelem byla aplikována výrazná tapeta. Klasické noční stolky nahradil odkládací prostor na zemi a po celém prostoru se prolíná dřevěná podlaha ve světlém dekoru. Ani tady nechybí stylové dekorace, všimněte si věšáku z větve a stoličky z masivu dřeva. Neutrální barvy oživuje ložní prádlo v tlumené, fialové barvě.

Ani v ložnici nechybí stylové doplňky. Foto: Iveta Kopicová

Foto: Iveta Kopicová

Fotogalerie:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login