Ložnice

Co by nemělo chybět v romantické ložnici

Od   | 

Kde jinde bychom měli navodit romantickou atmosféru než v ložnici, a to i přesto, že nejsme takto zaměřeni. Po náročném dni tu uléháme a potřebujeme zklidnit mysl a přijít na příjemné myšlenky. Ty se budou hodit i ráno, když startujeme do nového dne… A jak takové atmosféry docílit? 

Co by tedy v romantické ložnici nemělo rozhodně chybět? Příjemné barvy, květinové motivy, ale například i dřevo. Skvělou volbou, jak docílit romantického vzhledu, je vytvořit v ní Provence venkovský styl, kde nechybí spousta textilu, květin, romantických barev, ale i patiny nebo dřeva. 

Pro docílení romantického stylu si vyhrajte s materiálem, motivy i dekoracemi.

Dřevo a patina vytvoří romantiku

Romantiku v ložnici vytvoříte především díky dřevu. Aplikujte ho tedy na podlahu, nebo vyberte rovnou kvalitní postel s klasický čelem a komody z masivu. Zde neplatí pravidlo – čím nazdobenější, tím lepší. Dřevo však jednoduše dodá na romantickém a přirozeném vzhledu. Kromě toho zkuste zvolit i nábytek s patinou. Oprýskanost na nábytku a doplňcích vypadá nejen originálně, protože každý kus nábytku je jiný, ale zároveň jí docílíte maximálního romantického efektu.

Dřevo a vhodný textil zajistí romantickou atmosféru. Zdroj: Ikea

Správně zvolené motivy a barvy doladí romantický nádech

Důležitou roli hrají také správně zvolené motivy a barvy ložnice. Nikdy nesahejte po křiklavých a výrazných odstínech, které romantičnost nepodpoří. Přítmí sice romanticky působí, ale na velké ploše malé místnosti se nemusí vyplatit. Mnohem raději volte odstíny krémové, pudrově růžovou nebo klasickou bílou a zkuste ložnici dozdobit například zlatými nebo stříbrnými detaily. Opravdovou dávku romantičnosti dodá povlečení s puntíky, proužky nebo srdíčky. Nebojte se na jednu stěnu zvolit příjemnou tapetu s drobnými květy, lístky nebo motivy ptáčků. 

Motivy v podobě květin na tapetě vytvoří romantickou atmosféru.

Doplňky a dekorace

Vyšperkovat ložnici k romantičnosti můžete i pomocí doplňků a dekorací. Co například romantické polštářky na postel, které zároveň poslouží jako dekorace, háčkované a krajkové záclony nebo romanticky laděný textil? Tu správnou atmosféru vytvoří i vonné svíčky, které můžete rozestavět po celé ložnici. Nezapomeňte i na dekoraci v podobě fotografií, či umístěte na stůl vázu s čerstvými květinami. 

Do romantické ložnice patří dekorační polštáře, i záclony.
Zdroj: Ikea

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login