Architektura a design

Tady se rodina rozhodně nedusí! V bungalovu na velkorysém pozemku konečně našla soukromí

Od   | 

Majitel domu si pro bydlení vybral velice klidnou obec nedaleko severomoravského Havířova. Spojením dvou pozemků vznikla mírně svažitá parcela velká přes tři tisíce metrů čtverečních, na které se mohl postavit prakticky kdekoliv jakýkoliv dům s dostatkem soukromí.

Bungalov je navržen do tvaru písmene „L“ Text a foto: Master design architekti

Rodina s malým dítětem měla přesnou představu o tom, jak by jejich dům měl vypadat, ale o materiálech neměli představu žádnou. Pro uskutečnění svého snu si vybrali architektonické studio Master Design.

Dům architekti navrhli jako přízemní bungalov připomínající tvarem písmeno ,,L“. Přičemž v kratší straně je umístěna garáž a technické zázemí domu a v té delší je umístěna klidová zóna a obytná zóna. Dominantou tohoto domu je kubus, který je vytažen z hlavní hmoty směrem vzhůru. V tomto místě se nachází obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Leckdo by řekl, že na první pohled dům působí velmi jednoduše. Architekti se drželi vkusu investora, kterému se líbí čistá minimalistická architektura bez zbytečných extravagancí.

Text a foto: Master design architekti Text a foto: Master design architekti

Dispozice je řešena jako 4+kk (ložnice, dva pokoje a obývací pokoj s kuchyní), která je pro rodinu absolutně dostačující. Obytné místnosti jsou propojeny jak interiérem – chodbou, tak exteriérem – prosluněnou terasou, na které je umístěn bazén. Celý dům kromě dětského pokoje je koncipován do odstínů šedé, bílé a pro rozjasnění je použita i červená barva. Tyto barvy se vyskytují nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Fasáda domu je tvořena probarvenou omítkou a velkoplošným obkladem. Pro oddělení zahrady od sousedství zvolili architekti plot z gabionového zdiva a pletiva z pozinkované oceli.

Červená barva se prolíná exteriérem i interiérem. Text a foto: Master design architekti

Dům je umístěn ve dvou třetinách pozemku, přičemž zastavěná plocha činí 296 m2 . Celý objekt je orientován ve směru východ-západ, z důvodu stálého proslunění obytných místností. Stavba včetně zařízení přišla na 9 000 000 Kč. Celá rodina se podle slov majitele do nového domu na první pohled zamilovala.

Fotografie z interiéru

Text a foto: Master design architekti

 


You must be logged in to post a comment Login