Inspirace

Březové dřevo vytváří v interiéru zajímavou dekoraci, která se jen tak neomrzí

Od   | 

Březové dřevo patří k velmi dekorativním prvkům. Udělá velkou parádu nejen v přírodě, ale i u vás doma. Ať už jste milovníci přírodního stylu nebo chcete mít něco originálního, bříza všechny požadavky splňuje na jedničku.

Bříza bělokorá je nenáročný a rychle rostoucí strom. Její kůra zbarvená bíle a černě se nedá přehlédnout. Právě jejího vzhledu můžete využít při dekorování své domácnosti. Přineste si domů pár březových kmínků a proměňte je v ojedinělé a zajímavé bytové doplňky. Stačí zapojit trochu fantazie.

Silnější březové větve můžete použít jako samostatnou dekoraci. Zdroj: Pinterest

Březové dřevo zapadne především do světlých a vzdušných interiérů, zařízení s převážně bílým nábytkem, bez velkých příkras, jen s několika zajímavými zvýrazňujícími prvky. Březové sloupy, které vypadají, jako když podpírají strop, působí nevtíravě a zároveň narušují trochu sterilní dojem.

Březový háj v ložnici

Opravdoví milovníci přírody si mohou domů přenést celý les. V ložnici, která připomíná březový háj, se musí spát doslova jako v pohádce. Samotná dekorace je velice výrazná, proto je ostatní zařízení už velmi jednoduché až strohé v zemitých barvách.

Použijete-li břízu přes celu zeď, ponechte ostatní zařízení velmi jednoduché. Dekorace na sebe bude strhávat pozornost. Zdroj: Pinterest

Nač utrácet za sušák na ručníky, když vám stačí pár kousků břízy a máte jeden na světě? Výroba je jednoduchá, nenákladná a přitom velice efektivní. Sušák z březového dřeva se hodí do venkovských a stylových koupelen. 

Žebřík z březových větví se hodí do venkovsky pojaté koupelny. Zdroj: Pinterest

Z větší břízy vytvoříte ledacos, třeba nepřehlédnutelnou dekoraci vedle postele nebo sedací soupravy v obývacím pokoji. Vypadá neotřele a vdechne vašemu interiéru přírodní atmosféru. Na větvičky můžete zavěsit svíticí lampičky pro večerní příjemnou atmosféru nebo pro radost dětem. 

Větvemi můžete vytvořit příjemnou dekoraci. Zdroj: Pinterest

Netradiční osvětlení

Březové větve můžete proměnit i v lampy. V tomto případě jde o nástěnné dekorativní osvětlení, které samozřejmě plní svou funkci, ale zároveň působí i jako dekorace. 

Nástěnné osvětlení z břízy bude nepřehlédnutelným kouskem interiéru. Zdroj: Pinterest

Z břízy se dá vyrobit ledacos. Ze silnějších větví stojany na svíčky nebo vázy, z malých zase nástěnné obrázky, kdy je hezky uspořádáte do jednoduchého rámečku a slepíte lepidlem. Z větších kmenů se mohou postavit větší kusy nábytku, dekorativní skládací stolek nebo nebesa k posteli v ložnici. Bojíte se údržby? Zvolíte-li vhodné větve, pak vám poslouží řadu let a nemusíte je nijak ošetřovat. Stačí jen občas otřít prach a máte kus přírody stále doma.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login