Inspirace

Bohaté osvětlení k Vánocům patří: Zakomponujte ho ven i dovnitř

Od   | 

Jedním z hlavních symbolů Vánoc je světlo. Je tedy více než vhodné ho zakomponovat v různé provedeních ať už přímo doma nebo venku. Dekorativní osvětlení vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru a celý byt zútulní a rozzáří. Inspirujte se těmi nejzajímavějšími!

Ozdobit můžete světelnými řetězy i stromky. Zdroj: Canstockphoto

Nejen okna

Světelné řetězy na oknech zná každý. Pokud však máte k dispozici volný prostor před domem, sloupek na zahradě nebo balkon, můžete totožný řetěz použít i sem. Využijte nejrůznější sloupy, prostor okolo vstupních dveří, stromky před vchodem do domu, nebo zábradlí. Světelnou dekoraci slaďte do jedné barvy a při koupi osvětlení ven nezapomínejte, aby byla určena k venkovnímu použití. 

Světelné řetězy použijte i originálně. Zdroj: Canstockphoto

 

Při výběru světelných řetězů kontrolujte barvu bílého světla. Působí hezky, když je jednotné – vybíráte ze studeného, nebo teplého bílého odstínu

 

Promítaná světelná show

Pokud hledáte něco poutavého, pak můžete vyzkoušet promítání světel přímo na váš dům. Výhodou tohoto osvětlení je, že jeden jediný konektor dokáže vykouzlit nespočet motivů a dekorů na domě a to i přes okna a střechu. Na projektu si lze nastavit nejen promítací motiv, ale také to, zda se světla budou pohybovat, či nikoliv. Nastavit můžeme samozřejmě i dobu zapnutí a vypnutí. Dnešní projektory jsou navíc maximálně tiché, výkonné a úsporné. Bez problému tak dovedou osvítit plochu do 250 – 300 metrů čtverečních. Vybírat můžete z motivů vloček, hvězd, ale i jiných, typicky vánočních motivů. 

Projektor vytvoří na domě opravdovou show. Zdroj: Canstockphoto

Světelná dekorace před dům

Kromě střech, oken, dveří, nebo stromků můžete jednoduše vyzdobit i zahrádku nebo volné místo před domem. Na trhu tak dnes najdete nepřeberné množství vánočních postav, které jsou osvětleny buďto klasickými bílými žárovkami, nebo barevnými, které ocení především děti. Před domem tak může stát sob, Santa Claus na saních, sněhulák, nebo jiné, vánoční postavičky. 

S výzdobou to přehánět nemusíte, přesto můžete popustit uzdu fantazii. Zdroj: Canstockphoto

Proč některá stejná světla mají tak moc rozdílnou cenu?

Lucerny a nádoby

Lucerny nebo vázy nemusí zdobit domácnost a zahradu jen přes léto. Ideálně se hodí jako vánoční dekorace, kterou můžeme i vkusně nasvítit. K ruce si vezměte lucernu, vázu, prázdnou skleněnou láhev, či jinou libovolnou nádobu a namotejte do ni kratší světelný řetěz ideálně na drátku a na tužkové baterie. Přidat můžete nejrůznější vánoční ozdoby, šišky, mašle a stuhy nebo sušené ovoce. Přidat lze i koření jako je badyán nebo svitky skořice. Pěkně budou vypadat také krátké jehličnaté větvičky či jiné dary přírody. 

Světelný řetěz umístěte do lucerny, nebo jiné nádoby. Zdroj: Canstockphoto

Pokulhávat nemusí ani výzdoba doma

Zanedbávat nemusíte ani světelnou výzdobu v interiéru a pokud chcete něco originálnějšího, než jsou světelné řetězy, vyzkoušejte například kovovou konstrukcí obalenou světélky. Ty můžete umístit kamkoliv na podlahu, ovšem nejlépe vypadají v prázdných rozích nebo v blízkosti sedací soupravy. 

Světelné koule potěší. Zdroj: Canstockphoto

Hvězdy do ložnice

Na trhu koupíte také závěsné svíticí hvězdy, které nemusí levitovat pouze za okny, ale skvěle poslouží jako dekorace třeba do ložnice, nebo do dětského pokoje. Na výběr je široká škála velikostí, barev i provedení a je pouze na vás, které dáte přednost. Máte-li v místnosti prostor, nakombinujte jednu větší třeba se dvěma malými. 

Zavěšené hvězdy se hodí do ložnice nebo dětského pokoje. Zdroj: Westwing

 

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login