Inspirace

Nemáte komín a přesto toužíte po krbu? Tyto ohnivé designovky můžete mít třeba i uprostřed obývacího pokoje v paneláku!

Od   | 

Zima je za dveřmi a vy jste si pomysleli, že by nemuselo být od věci mít doma krb. Jenže jeho instalaci jen tak rychle nestihnete. Máme pro vás ale dobrý tip, který navíc nepotřebuje komín. A tak můžete mít krb třeba i v pokoji obyčejného paneláku.

K instalaci lihového krbu není zapotřebí komín

Instalace biokrbů je snadná, protože mimo jiné nepotřebují komín na odvod spalin. Svou výhřevností sice klasickým krbům na dřevo nemohou konkurovat, ale vyzařují alespoň sálavé teplo a jejich údržba je nenáročná a provoz čistý. Funkce je založena na spalování biologicky odbouratelného paliva, kdy hořením vzniká pouze nezávadný oxid uhličitý a vodní pára, které stačí vyvětrat.

Efektně může působit i horní zavěšení

Proč biokrb?

Instalace biokrbů do domácnosti má psychologický i technický podtext. Pohled na třepotající plamínky může přinést účastníkům uvolnění a zlepšení nálady i pohodu, ale také zvýšit útulnost prostředí, oživení a nové kompoziční možnosti uspořádání interiérů. Různá technická řešení i design nabízených biokrbů umožňují jejich nejrůznější umístění do prostorů. Je možné zabudovat je jako živoucí obraz do zdi, či pouze na zeď zavěsit, nebo mohou být součástí nábytkové stěny. Toto řešení umožňuje nové neobvyklé kompoziční uspořádání stěn i celého prostoru. Dále mohou být tělesa biokrbů v interiéru uplatněna jako nápadité solitéry, které interiér zajímavě rozčlení a dají mu nový psychologický i estetický náboj.

Palivem do biokrbů je přírodní produkt -biolíh nebo bioethanol – vyrobený na rostlinném základě

Trh dnes přináší nejrůznější efektní a nepřehlédnutelná řešení biokrbů s mnoha možnostmi jejich umístění. Vyrábí se většinou z kovu, skla i keramiky různých tvarů i velikostí i v různé barevnosti a povrchových strukturách. V každém případě je třeba při výběru vhodného typu brát na zřetel charakter vybavení interiéru a místností a krb jim výrazem přizpůsobit, aby celý prostor vyzněl harmonicky a aby prvek nebyl ve výsledku elementem rušivým.

Biokrb může být i pevnou součástí stěny

Čím topíme?

Palivem do biokrbů je přírodní produkt (biolíh nebo bioethanol) vyrobený na rostlinném základě. Jeho spotřeba je přibližně 0,2 l/hod. Palivo se prodává u prodejců biokrbů či v prodejnách Vše pro dům a zahradu. Cena se pohybuje přibližně od 60 Kč za 1 litr.

Toto provedení vynikne ve velkém prostoru

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login