Kuchyně

Bílá kuchyně z módy rozhodně nevyjde

Od   | 

Bílá barva je v domovech velmi oblíbená, a to nejen díky tomu, že prostor opticky zvětší, ale také proto, že se hodí ke všemu a zároveň nevyjde z módy. Kombinovat ji lze s každým materiálem i barvou a sluší jakémukoliv stylu. Bílou kuchyni si zkrátka zamilujete.

Bílá kuchyně patří stále mezi nejprodávanější.
Zdroj: Trachea

Hodí se ke všemu

Bílá kuchyně zůstává mezi nejoblíbenějšími už řadu let a zkrátka nestárne. Neutralitou je inspirací pro interiérové designéry a uživatele takřka nikdy neomrzí. Skvěle vypadá s pastelovými doplňky, světlým i tmavým dřevem, nebo minimalistickou betonovou stěrkou. Jste-li příznivci vzorů, právě bílá barva je vhodnou hlavní barvou, ke které můžete vybrat nejen decentní motivy, ale i výrazné vzory.

 

Pro designovou pohovku do Karlína!

 

Bílou kuchyni můžete zvolit nejen v moderním, nadčasovém stylu, ale i v rustikálním, venkovském, skandinávském nebo glamour stylu. Stačí ji jen doplnit vhodnou pracovní deskou, spotřebiči, osvětlením a úchytkami.

Skvěle se hodí do každého stylu. Zdroj: Trachea

Lesklá, nebo matná?

Při výběru narazíte také na volbu mezi lesklým a matným provedením. V první řadě je podstatné, do jakého stylu domov ladíte. Lesklý povrch skvěle podtrhne moderní či glamour styl a lesklá kuchyně se stane klenotem interiéru, protože dokonale odrazí veškeré světlo. Matné provedení naopak oceníte v rustikálním, minimalistickém či venkovském stylu a dokonale se hodí k dřevěným prvkům. 

Matná bílá se hodí zejména do moderního, či venkovského stylu.
Zdroj: Franke

Bílá může mít několik odstínů

Není bílá, jako bílá a  existuje až 100 odstínů bílé barvy. Zářivě polární tak může střídat tlumená, mléčná barva, i bílá barva s nejrůznějšími podtóny. Pomocí bílé barvy tak můžete místnosti dodat chladný nebo teplejší dojem. Záleží na tom, jestli bílá barva bude mít podtón, modré či šedé barvy, nebo naopak oranžové či růžové barvy. 

I bílá barva má několik odstínů od studené, až po teplou. Zdroj: Blum

Výhody a nevýhody bílé kuchyně

Hlavní výhodou je nadčasovost a také to, že nás bílá barva nepřestane nikdy bavit. Bílá kuchyně opticky zvětší i sebemenší prostory a lze ji kombinovat s každým materiálem, dřevem, i odstínem. V interiéru může působit luxusně, půvabně, i minimalisticky. 

Nevýhodou může být údržba, protože na bílé barvě je vidět opravdu všechno i přesto, že dnes již téměř většina kuchyní má speciální povrch, na kterém nezůstávají otisky. Podle odborníků může na návštěvu působit nepohostinně, chladně a utlumuje chuť k jídlu. 

U bílé kuchyně převažují výhody. Přesto se najdou i nevýhody, které mohou odradit.
Zdroj: Němec

Psychologie barev

Z psychologického hlediska se k bílé kuchyni skvěle hodí červená, která podporuje chuť k vaření. Skvěle vypadá i s oranžovou, která podporuje chuť k jídlu, i konverzaci. Zvolíte-li k bílé barvě zelenou, vnesete do interiéru kus přírody a svěžesti. Žlutá barva evokuje příjemnou atmosféru a modrá dodá pocit čistoty. 

Zdroj info: Svět kuchyní, Moderní kuchyně, Kapitoly o bydlení

Zjistěte, co znamenají barevné kombinace s bílou barvou.
Zdroj: Franke

Fotogalerie:

 

Proč stěrku do kuchyně a kam pro ni?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login