Kuchyně

Bílá kuchyně se šedivými doplňky je nadčasová kombinace, která nezevšední

Od   | 

Při rekonstrukci rodinného domu přišla na řadu také nová kuchyň. Majitelé se rozhodli, že ji začlení do otevřeného prostoru, ve kterém dělí kuchyňskou část s jídelním stolem od předsíně pouze příčka, kterou na druhé straně využili k zabudování šatní skříně.

Návrh nového uspořádání kuchyně řešili majitelé delší dobu. Nakonec se rozhodli pro minimalistické řešení v módní kombinaci bílé barvy s metalicky šedým odstínem. Chladné barevné odstíny nábytku v lesklém provedení zatepluje podlaha. Dokonalá laminátová imitace dubu působí věrohodně a na rozdíl od masivu se velmi snadno udržuje.

Minimalistické řešení kuchyně vynikne, má-li každý předmět své místo. Stabilní vzhled se rodině daří udržovat také proto, že je v kuchyni dostatek úložných prostor

Kuchyňská část je situovaná do praktického tvaru písmene U. Podél obvodové zdi je umístěna varná a mycí část linky. Prostor kuchyňského koutu ve dne příjemně nasvětluje okno mezi spodními a horními skříňkami. Po pravé straně je vysoký nábytkový modul, ve kterém jsou kromě spižní skříně zabudované i spotřebiče. Nábytek lineárně člení široké zafrézované úchyty, jejichž šedostříbrné provedení barevně navazuje na ostatní prvky v celém interiéru.

Velké úložné prostory poskytují i horní výklopné skříňky umístěné nad pracovní plochou. Prosvětlená dna spodních skříněk poskytují světlo na pracovní ploše ve večerních hodinách.

Stylově a barevně se kuchyňskou část podařilo doladit i volbou jídelního koutu. Šedobílou kombinaci stolu a židlí oživuje prosvětlená bílá nika vsazená do šedé dělicí příčky a ploché topné těleso umístěné v čele stolu. Nevšedně působí závěsné svítidlo, které strukturou emblémů značky Mercedes vytváří zajímavý světelný efekt. O ten se postarají i dna horních skříněk, prosvětlená nika a centrální světlo umístěné pod podhledem nad nábytkovým modulem. Kombinací denního světla z obývací části a z okna nad pracovní deskou s několika umělými zdroji tak lze v integrovaném prostoru zajímavě měnit atmosféru.

V čele nad jídelním stolem je umístěn plochý topný radiátor, možnost intimního osvětlení poskytuje prosvětlená nika.

Zdánlivě strohé vybavení kuchyně a přilehlých prostor působí díky několika dekorativním prvkům a podlaze s dekorem dřeva příjemně zatepleným dojmem. Udržet jednoduchý styl, který vyžaduje řád, se rodině daří také díky dostatečnému množství úložných prostor.

K barevnému ladění kuchyně zvolili majitelé granitový dřez v šedostříbrném odstínu.

S šedivou barvou perfektně ladí nerezové spotřebiče. Závěsné svítidlo vytváří strukturou emblémů u jídelního stolu zajímavý světelný efekt.


You must be logged in to post a comment Login