Kuchyně

Tři děti a pes. A kuchyně je pořád bílá!

Od   | 

V bývalém bytě měla majitelka tmavou kuchyni, proto do nového chtěla změnu. A není divu, že se uchýlila k osvědčené bílé barvě, která navíc v novém prosluněném bytě skutečně září. 

Už od začátku věděla, že nechce typové zařízení, ale chce kuchyni na míru, která bude vyhovovat danému prostoru a bude odpovídat jejím pracovním zvyklostem.

Barový pult navazuje na úložné skříňky, které jsou přístupné z obývací části

Kuchyně s pečlivě provedenými detaily

Výsledkem je sestava do tvaru písmene U, jejíž skříňky jsou navrženy od podlahy až ke stropu, takže tu vznikl dostatečný úložný prostor. Navíc se na horní skříňky nepráší. Ve středu skříňkového kubusu je varné a mycí centrum. Návrháři šli dokonce tak daleko, že úložný prostor vytvořili i z čela sestavy. V sestavě nejsou žádné otevřené police, a protože si majitelé přáli využít každý centimetr čtvereční, bylo jednou z podmínek dostatek úložného prostoru. Toho návrháři skvěle docílili. Sestavu zakončuje barový pult, který rozšiřuje pracovní místo v kuchyni a zároveň slouží pro rychlé občerstvení. To je praktické i z dalšího důvodu, pult totiž zároveň zabraňuje přímému pohledu do kuchyně.  

Všimněte si pečlivě provedeného detailu zpracování spoje barové desky pod úhlem 45 stupňů.

Bílá je nadčasová

V současné době jsou trendy černé kuchyně v matném provedení, ale protože už podobnou kuchyni paní domu měla, tentokrát chtěla změnu. Proto mají dvířka lesklý bílý povrch a jsou doplněna detaily z dýhy sukatého dubu. Barevnému provedení odpovídají i spotřebiče, jejichž čelní deska je z mléčného skla. Z tohoto méně obvyklého materiálu je i pracovní deska včetně desky barového pultu. Se sklem v kuchyni měla majitelka dobré zkušenosti už dříve, proto si ho vybrala znovu. Materiál je velmi elegantní, nadčasový a snadno se udržuje.

Stěna je mezi horními a spodními skříňkami chráněna betonovou stěrkou

Do pracovní desky z mléčného skla je zasazena varná deska ve stejném provedení.

Foto a realizace: Le Bon


You must be logged in to post a comment Login