Kuchyně

Bílá kuchyně jako punc luxusu i klasika, která neomrzí

Od   | 

Bílá kuchyně se v našich domácnostech objevuje už dlouhá léta a z módy rozhodně během pár roků nevyjde. Skvěle se hodí do malých prostorů, které opticky zvětšuje a prosvětluje. Příjemně vypadá v lesklém i matném provedení a celkově je zkrátka elegantní a nadčasová.

Okuste kouzlo bílé kuchyně. Zdroj: Kuchyně Hanák

Kombinujte

Bílá kuchyně je oblíbená především díky rozmanitým možnostem kombinování. Skvěle ladí s takřka každým materiálem jako je dřevo, kámen, umělý kamen nebo nerez. Také barvy k bílé můžete vybrat téměř jakékoliv. Je jen důležité, nenechat celou kuchyňskou sestavu v bílé barvě. Místnost by tak působila sterilně, studeně a nudně. Často se proto oživuje dřevem v podobě pracovní desky která ji zútulní, nebo přijdou vhod pastelové barvy. 

Aby kuchyně nevypadala sterilně, přidejte trochu barev. Zdroj: Rako

Zaměřte se na kontrast

Bílou barvu zvelebíte, pokud k ní přidáte určitý kontrast. S trochou fantazie bílá barva dostane neotřelý a moderní šmrnc. Vyzkoušejte odvážnější barevné kombinace a zaměřte se na rozdělení kuchyně na barevné bloky. Skvěle bude kontrastovat například se žulou, která kuchyni dodá luxusní nádech. Můžete zvolit i výraznější barvu na stěny nebo probarvit záda kuchyně.

Nechte bílou kuchyni vyniknout na pozadí šedé betonové stěrky. Zdroj: Němec

Na stylu nezáleží 

Nespornou výhodou bílé kuchyně je i to, že absolutně nezáleží, jestli se domov nese v duchu nadčasového stylu, nebo jste naopak milovníci romantického Provence stylu, japandi, vintage ad. Bílou kuchyni výrobci nabízí ve všech stylech díky čemuž zapadne i do každého interiéru. Velmi stěžejní je také povrchová úprava. Jakýkoliv styl můžete zvolit v lesku či matu. 

Betonová stěrka dává skvěle vyniknout bílé. Zdroj: Němec

Jaké jsou nevýhody?

Tak, jako všechno, i bílá kuchyně má svá úskalí. V první řadě je celkem nepraktická, co se úklidu týče. Okamžitě je na ní vidět každá šmouha od vaření nebo otisky špinavých rukou. Na druhou stranu kde jinde by mělo být uklizeno než v kuchyni? Právě tato místnost by měla být co nejvíce čistá a hygienická. Bílá kuchyně vás naopak může přimět k častějšímu úklidu než tmavě hnědá sestava, kde toho tolik vidět není a skříňky leccos snesou. Výrobci dnes na trhu nabízejí i takový materiál a povrchovou úpravu, kdy na kuchyni nemusíte nechat ruce a bílá barva po pár letech nezežloutne. S bílou kuchyní je důležité také šetrně zacházet. Na světlé barvě je okamžitě vidět sebemenší kaz, a to především kvůli tmavému podkladu. Lehce se tak muže stát, že vám na hranu upadne hrníček, nebo talířek a neštěstí je na světě. Zainvestujte proto do takové povrchové úpravy, která je odolná vůči těmto nechtěným situacím.

Zvolíte-li speciální povrchovou úpravu, nemusíte se obávat ani údržby. Zdroj: Deho

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login