Koupelny

Na bidet není všude místo. Vyzkoušeli jsme bidetové sedátko.

Od   | 

Ne každý disponuje velkou koupelnou, do které se pohodlně vejde bidet vedle toalety. Řešením je bidetové sedátko, které navíc nemusí být ani elektrické, plně postačí kvalitní mechanické. My jsme vyzkoušeli sedátko se sprškou značky GROHE.

Je známo, že bidet prospívá zdraví. A to zejména ženám, které bývají náchylné k zánětům v intimní oblasti. A tyto záněty často nepřímo způsobuje přílišná očista mýdlem, která narušuje přirozenou rovnováhu prostředí. Voda je tedy mnohem lepším prostředkem a bidet umožní, aby očista vodou byla důkladná a dostatečná. Velmi vhodný je také bidet pro všechny, které trápí hemeroidy, protože v tomto případě je nutné velmi dbát na důslednou a šetrnou hygienu.

Třebaže celý mechanismus ovládá jen tekoucí voda, vše funguje velmi dobře a přesně.

Pro umisťování bidetu a klozetu do stejné místnosti jsou ale poměrně přísná pravidla. Vzdálenost mezi osou bidetu a klozetu (nebo stěnou) však musí být minimálně 60 centimetrů. A na to má málokdo prostor. I pro nás tak byla jednoznačná volba instalace bidetového sedátka. V blízkosti toalety jsme neměli vhodnou elektrickou zásuvku, vybrali jsme si proto sedátko mechanické. Co jsme zjistili? Jako první přišla na řadu samozřejmě instalace.

Musí sedět na míse

Prvním dojmem byl rozhodně ten, že se nám sedátko z odolného duroplastu líbí a nijak esteticky nenarušuje koupelnu. Dále následovala  zkušenost, že sedátko musí perfektně sedět na keramiku pod sebou. Ideálně tedy zakoupit stejnou značku, v tomto případě GROHE. My jsme sice měli vše proměřeno a také teoreticky a na první pohled vše odpovídalo, ale pouhé milimetry i naprosto kosmetické odchylky v provedení mohou způsobit ne zcela ideální usazení. Šlo však o natolik kosmetický detail, že používání sedátka takřka nebylo narušeno.

Sedátko i poklop mají tichý samosklopný mechanismus.

Mimochodem, pokud si nejste jisti, že by sedátko sedělo právě na vaši toaletu, můžete na stránkách GROHE projít kontrolní seznam potřebných parametrů, který vám s rozhodováním pomůže. Jinak nás ale výhody zcela přesvědčily. Sedátko GROHE má dvě ramena spršky, přičemž jedno z nich je speciálně určeno pro dámskou hygienu. U obou z nich lze nastavit intenzitu proudu.  Třebaže bidetové spršky neřídí elektrika, ale pouze páčka, vše bylo naprosto správně směřováno a také lehce, intuitivně ovladatelné, čímž jsme se vyhnuli zmáčení okolí. Ovládací  páčka je dobře dosažitelná a lze díky ní nastavit požadovaný typ sprchy i intenzitu.

Celou sestavu může doplnit ještě bidetová sprcha, díky které například pohodlně napustíte vodu do kbelíku.

Líbila se nám také samočisticí funkce spršek a jejich antibakteriální materiál,  díky kterému výrazně ubývají starosti s údržbou celého sedátka.  Pocit perfektní čistoty, kterého nedosáhnete pouhým papírem, a dokonce ani vlhčenými ubrousky, je silně návykový. Pokud jednou vyzkoušíte pohodlí bidetu, k nedokonalému pouhému suchému papíru už se s největší pravděpodobností nebudete chtít vrátit.

Fotogalerie:

 

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login