Rady a tipy

Bezpečnost práce na pracovišti nikdy nepodceňujte

Od   | 

Na každém pracovišti je třeba dodržet bezpečnost práce. To je ze zákona dané – a vy, jak zaměstnavatel jistě nechcete, aby se při výkonu práce stal vašim zaměstnancům pracovní úraz. Samozřejmě neexistuje způsob, jak zajistit 100% bezpečnost všech a všeho, ale určitě se této naprosté bezpečnosti můžete alespoň přiblížit. Jak na to? Hlavně se svými zaměstnanci o bezpečnosti na pracovišti mluvte.

Ochranné pomůcky jako základ

Ochranné pomůcky na pracovišti jsou naprostým základem, který musí každá firma splňovat. Ať už se jedná o ochranu zraku či jiné zdravotnické pomůcky. Nejčastěji používanými ochrannými pomůckami jsou respirátory, rukavice, ochrana sluchu či brýle. Vy, jako zaměstnavatel ručíte za to, že každý zaměstnanec bude tyto ochranné pomůcky poctivě používat. Proto choďte často do svého provozu kontrolovat nejenom výrobu, ale také dodržování bezpečnosti práce.

Důležitá je i správná pracovní obuv

Pokud máte provoz, kde se denně manipuluje s těžkými věcmi, je také nezbytností, abyste svým zaměstnancům pořídili tu správnou pracovní obuv. Ta je ochrání i v případě, že jim na nohu spadne nějaký opravdu těžký kus, který by jim v normální obuvi nohu minimálně ošklivě pohmoždil. Máte na výběr z několika variant, ať už venkovní, sportovní či pracovní obuv na sváření a další. Také můžete tyto speciální boty přizpůsobit ročnímu období a pořídit například sandále, holínky, tenisky a další.

I zaměstnanci se mohou podílet na nových nápadech

Probírání bezpečnosti práce se svými zaměstnanci je prospěšné nejenom pro vás, ale hlavně pro ně. Pokud totiž povedete dialogy, můžete se těšit na inovativní nápady na poli ochrany na pracovišti. Vaši zaměstnanci znají totiž provoz nejlépe a jistě ví, kde hrozí riziko úrazu či jiného nebezpečí. Nechte tedy zaměstnance, aby se vyjádřili, a jejich nápady otevřeně komentujte a hned nezavrhujte.

Tyto rozhovory jsou jeden z nejúčinnějších způsobů, jak předejít neštěstí.


You must be logged in to post a comment Login