Zahrada

Bezpečné pokojové rostliny, které neohrozí domácí mazlíčky: Vybírejte netoxické druhy

Od   | 

Pokud máte zvědavého domácího mazlíčka, o kterém víte, že rád občas okusuje pokojové rostliny, musíte si vybrat takovou zeleň, která neohrozí jejich zdraví. Bohužel, mnoho oblíbených pokojových rostlin, jako je monstera, aloe vera a šplhavnice, je toxických a při požití mohou u zvířat způsobit vážné zdravotní problémy. Nemusíte se ale zbavovat všech pokojových rostlin. Existuje celá řada takových, které jsou uznány jako netoxické.

Pokojové rostliny jsou nezbytným doplňkem mnoha domovů. Pokud máte domácí mazlíčky, vybírejte mezi netoxickými druhy. Zdroj: Pexels

Jsou dvě věci, které v životě miluje většina z nás – rostliny a domácí mazlíčky. Špatnou zprávou je, že mnoho běžných rostlin není bezpečných pro kočky i psy. Některé rostliny mohou být pro domácí mazlíčky při požití toxické, někdy způsobují křeče, třes nebo i něco horšího. I ta nejlépe vychovaná zvířata si mohou usmyslet, že více poznají pokojové rostliny ve svém prostředí, proto je nejlepší takovým situacím dopředu předejít díky vhodně zvoleným druhům.

Kam pro krby a krbová kamna?

 

Zelenec

Zelenec, známý také jako pavoučí rostlina, je oblíbená pokojová rostlina, která je bezpečná pro domácí mazlíčky a je skvělá pro zavěšení do výšky, aby zvířata tolik nelákala. Mimo jiné jsou zelence vhodné pro nové majitele pokojových rostlin, protože jsou nenáročné na péči, snadno se rozmnožují a přežijí, když je sem tam zapomenete zalít.

Zelenec je půvabná rostlina, kterou můžete dát do zavěšeného květináče. Zdroj: Canstockphoto

Kalátea

Vzor listů na této konkrétní odrůdě je nádherný. Pokud hledáte designové rostliny do svého interiéru, pak je kalátea ta správná volba. Tato pokojová rostlina potřebuje částečný stín, díky čemuž se skvěle hodí do stojanu na rostliny nebo na polici v ložnici, kam se nedostane mnoho přirozeného světla. Vyhovuje jí také dostatečná vlhkost, takže zvažte pravidelné rosení nebo její umístění v blízkosti zvlhčovače vzduchu.

Kalátea disponuje nádherným vzorováním, avšak péče o ni je náročnější. Zdroj: Pexels

Mucholapka

Masožravé rostliny tvoří zábavný a interaktivní doplněk do sbírky pokojových rostlin, ale co se stane, když se vaše kočka nebo pes bude chtít vrhnout na jednu z jejich pastí, když se zaklapnou? Mucholapky jsou pro kočky a psy netoxické, takže zvědavé okusování nebude mít za následek výlet k veterináři. Jasné světlo a zavlažování odstátou nebo destilovanou vodou udrží tyto rostliny nejen přátelské k domácím mazlíčkům, ale také ve stavu pro lov much.

Masožravé rostliny si oblíbí i mladší členové rodiny. Zdroj: Pixabay

Havortie

Není třeba vhazovat peníze za umělý sukulent v hobby obchodě. Havortie je skutečná rostlina a péče o ni je téměř stejně snadná jako o falešnou verzi. Umístěte havortii na jasné světlo. V létě zalévejte jednou týdně a v zimě ještě méně. Na rozdíl od podobně vypadajících rostlin aloe jsou všichni zástupci velkého rodu havortie pro kočky a psy bezpečné.

Sukulenty nejsou náročné na zálivku. Zdroj: Pexels

Kapradiny

Kapradiny jsou oblíbené pokojové rostliny, ale jejich střapaté listy mohou svádět kočky a psy, aby je žvýkali. Listy jsou pro ně netoxické, takže se nemusíte obávat rozzářit pokoj pro hosty nebo koupelnu těmito bujnými rostlinami. Kapradiny preferují vlhkost a hodně jasného a nepřímého světla.

Vhodnou rostlinou je také banánovník a bambus. Zdroj: Pexels

Bylinky

Ať již z jakýchkoliv důvodů nemůžete nebo nechcete mít doma pokojové rostliny, ale přesto vám doma chybí trocha zeleně, vsaďte na bylinky. Vnitřní bylinkové zahrádky využijete především v kuchyni. Nejen, že jsou praktické, ale navíc krásně provoní celý domov. Vhodná je především bazalka, šalvěj, tymián a rozmarýn.

Bylinky jsou také skvělým zeleným doplňkem do interiéru. Zdroj: Pixabay

Zdroj info:  Gardners, ASPCA, Gardeo, Vše o pokojových rostlinách

Fotogalerie:

 

Bytelný jídelní stůl by neměl chybět… Vyberte ten správný

 

 


You must be logged in to post a comment Login