Návštěvy bytů

Z běžného třípokojáku se stal nevšední domov: Stačilo neobvykle navrhnout nábytek

Od   | 

Historický byt v centru města si žádal rozsáhlou rekonstrukci, ale zároveň zachování původních prvků. Vysoké stropy zde byly ponechány stejně jako ozdobné detaily na stěnách. Přesto je tento interiér moderní a byl navržen podle nejnovějších trendů. Stačilo jen pojmout nábytek tak trochu jinak.

Celý interiér je laděn do světlých tónů. Zdroj: Sim-Plex Design studio

Hned při vstupu do bytu se ocitáme v obývacím prostoru, kterému dominují jen tři barvy sjednocující celý interiér. Bílá, olivově zelená a dřevo – tato kombinace se zde majitelům osvědčila a svého rozhodnutí rozhodně nelitují. Čistě bílé stěny příjemně kontrastují s dřevěnou podlahou a barvu sem vnáší olivově zelená na sedací soupravě, koberci, závěsech a dalších doplňcích. Skvěle zde funguje i hra s tvary, kdy jídelní židle kopírují tvar stolu. Paradoxem je, že přestože velkou část obývacího pokoje vyplňují horní a dolní komody, o kuchyňskou linku se nejedná. Jde pouze o úložný prostor, který zdobí plastické prvky, přecházející ze stěny na stěnu. Součástí obývacího pokoje je však z prostorových důvodů jídelní stůl. Osvětlení je zde umně kombinováno. Hlavní části dominuje nepřehlédnutelný lustr, celou místnost pak osvětlují skryté LED pásky a bodová světla. 

Která pračka ve SLIM verzi vypere 10 kg prádla?

 

Zajímavé plastické linie je potřeba si prohlédnout pořádně zblízka. Stěna mezi horními a dolními skříňkami byla zvolena v béžové barvě a doplňuje ji jemný náznak dřevěného dekoru. Horní komody jsou zespodu opatřeny bodovými LED svítidly, která prostor příjemně osvětlují. Komody byly doplněny zelení a hezkou dekorací. 

Nechybí zeleň ani dekorace. Zdroj: Sim-Plex Design studio

Byt nedisponuje žádnou předsíní, proto se vstupními dveřmi dostáváme přímo do obývacího pokoje. Ten má dále dva průchody. Jeden vede do ložnice rodičů a dětského pokoje, přičemž druhý vede do samostatné kuchyně. Kuchyni od obývacího pokoje oddělují posuvné dveře opatřené skleněnou výplní. Ani tady nechybí plastické prvky, stejně jako v obývacím pokoji, ale zde v podobě tmavšího podkladu. V kuchyni má rodina k dispozici prostornou nástěnku, kam si každý člen může zapisovat nejrůznější úkoly, připomínky a poznámky. 

Kam pro stolky s nápadem?

Velmi zajímavý je i dětský pokoj. Tomu dominuje vyvýšené pódium, na kterém byla umístěna matrace na spaní, a to přímo u okna. Součástí pódia jsou i stupínky, které zastávají úložný prostor. Celý pokoj se však nese ve světlých barvách, který si mladý školák doplnil svými nejoblíbenějšími předměty. A protože postel nenajdeme na klasickém lůžku, měla by se matrace častěji otáčet. 

Spaní v dětském pokoji bylo situováno na vyvýšené pódium. Zdroj: Sim-Plex Design studio

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login