Podlahy a stěny

Betonová stěrka nemusí působit studeně

Od   | 

Betonová stěrka na mnohé působí studeně, a proto se jí bojí použít do svého domova. Nepomohou ani skvělé užitné vlastnosti, které předčí mnohé ostatní materiály. Máme však recept, jak se studeného dojmu zbavit.

Recept je prostý a účinný. Zkombinujete-li betonovou stěrku v dostatečném množství s teplým materiálem (např. dřevem), pak celkový dojem „studenosti“ z místnosti vyprchá. Pokoj nebude působit stroze až vybydleně, ale naopak získá přívětivý nádech a vy budete mít pocit blízkosti přírody. Stejného cíle dosáhnete, doplníte-li interiér příjemnými textilními dekoracemi. Vhod přijdou závěsy se záclonami, koberce, polštářky, plédy. A samozřejmě zkombinujete-li šedou barvu s některou z teplých odstínů (žluté, oranžové, zelené). Použijete-li šedou betonovou stěrku na stěně, pak na ní dokonale vynikne obraz, tapisérie nebo jiné umělecké dílo.

Proč betonovou stěrku

Betonová stěrka má skvělé užitné vlastnosti. Je pevná a odolná proti oděru. Případné škrábance je možné opravit, nevyvolává alergie. Má-li hydrofobizaci, pak zamezuje vsakování tekutin a zanášení nečistot. Je pevně spojená s podkladem, a tak nedochází ke kročejovému hluku. Hodí se do jakékoliv místnosti a praktická bude i do domácností se zvířaty. 

Kam se hodí betonová stěrka

Betonovou stěrku můžeme aplikovat i do namáhaných prostor, jako jsou předsíně, kuchyně ad. Má-li speciální úpravu, pak dobře slouží i v koupelně. Pěkně působí, kombinujeme-li ji na podlaze s jiným materiálem. Tím docílíme optického vymezení určitého prostoru a dáme jasně najevo jeho funkci. Například vyčleníme kuchyň od obývacího pokoje v polyfunkční místnosti, sprchovací kout od zbytku koupelny apod. Kromě podlahy můžeme betonovou stěrku aplikovat i na stěny. Velmi oblíbená je na komínových stěnách, kde vymezuje prostor krbu (doplněný o místo se dřevem na topení), na stěnách u schodiště apod. Tento materiál se může prolínat třeba jen v částech celým interiérem, který díky tomu bude působit jednotným dojmem.

Pryč se strohou studeností

Betonová stěrka působí studeně už jen svou základní barevností. Šedá v posledních letech patří k oblíbeným odstínům. Je to proto, že je neutrální a můžeme ji kombinovat téměř s jakoukoliv další barvou nebo materiálem. Už v úvodu jsme doporučili dřevo, ale může to být i keramická dlažba v teplém odstínu, stejně jako marmoleum, vinyl ad.

Pokud se přece jen bojíte šedého odstínu, pak není od věci připomenout, že betonová stěrka nemusí být jen šedá. S příměsemi může výrobce dosáhnout nejrůznějších barev, kromě bílé a hodně světlých odstínů. Základem je totiž šedá báze, do které se přimíchávají anorganické pigmenty. Tím získáme určitou barvu, která může být shodná například s už použitým obkladem v interiéru, nebo barvou čalounění sedacího nábytku. Přimíchávat je možné také metalické nebo perleťové lazury.


You must be logged in to post a comment Login