Inspirace

Nebojte se betonu. Rozhodně oživí váš domov!

Od   | 

Už staří Římané dokázali z betonu postavit skvostné monumentální stavby, a to díky jeho vlastnostem. Dnešní doba betonu přeje, proto se nebojte a pusťte si ho domů.

Beton v kombinaci se dřevem nebude působit studeně.

Beton v kombinaci se dřevem nebude působit studeně.

Nábytek z betonu

Pokud nemáte v plánu kompletní rekonstrukci bytu a do bourání omítek se vám taky dvakrát nechce, není jednodušší způsob, než zakomponovat beton do nábytku. Jednou z možností je nechat vyrobit nábytek přímo z betonu, ale zde se budete potýkat v první řadě s váhou výrobku a v druhé s cenou. Musí se totiž nejdřív vyrobit přesná forma, do které se beton nalije a po jeho ztvrdnutí se následně finišuje vzhled. O mnoho jednodušší je nechat nanést na nábytek betonovou stěrku. To samozřejmě musí dělat odborníci, výsledek je ale zaručený. Poslední možností je najít některý z materiálů imitující beton, ze kterých pak šikovní návrháři vyrábějí zajímavé designové kousky. Ty pak bývají i finančně méně náročné, protože nejde o opravdový beton, ale jen o napodobeninu.

Poznali byste, že i tento konferenční stolek šel okolo skutečného betonu velkým obloukem? Designeři dnes dokáží dělat zázraky. V kombinaci se skleněnou poličkou dokáže být praktickým a originálním parťákem.

Poznali byste, že i tento konferenční stolek šel okolo skutečného betonu velkým obloukem? Designeři dnes dokáží dělat zázraky. V kombinaci se skleněnou poličkou dokáže být praktickým a originálním parťákem.

Kombinace stylů má dnes zelenou, tak se nebojte malých experimentů. 

Šedá barva stěnám sluší

Nebojte se pustit kousek šedé mezi bílé zdi. Ať už uděláte jednu nebo více stěn, betonovým nádechem získáte zcela jiný charakter místnosti, který můžete podle vlastního uvážení proměnit v industriální, minimalistický, ale i příjemně teplý. Záleží totiž jen na tom, co se šedou zkombinujete. Šedá je barva, a zatímco pestré odstíny se zpravidla velmi rychle omrzí, šedá se neokouká ani po létech. Její výhodu je, že se k ní hodí většina barev, a tak ji můžete docela snadno prosvětlit a oživit. Efektivně působí všechny teplé odstíny tj. žlutá, oranžová, ale i červená a zelená. Modrá pak může pocit v místnosti ještě více ochladit. Zjemnit šedou ale můžete i doplněním materiálů jako například dřevem, cihlami a dokonce i kovem. 

Stěny z odhalených cihel a přiznaného betonu se dají kombinovat s vybavením a doplňky z přírodních materiálů jako je dřevo nebo kov.

Stěny z odhalených cihel a přiznaného betonu se dají kombinovat s vybavením a doplňky z přírodních materiálů jako je dřevo nebo kov

Beton v kombinaci s bílou sanitární keramikou působí velmi elegantně.

Beton v kombinaci s bílou sanitární keramikou působí velmi elegantně

Beton tam, kde byste ho možná nečekali

Zvykli jsme si vídat beton na stěnách i podlaze, neudiví nás ani na nábytku. Ale víte, že se z něho může vyrobit umyvadlo nebo vana? Takové kousky samosebou patří k designovým prvkům a doporučují se do domácností, kde je víc koupelen a tudíž se používají méně často. To na kuchyňské pracovní desce musí něco vydržet. A protože je beton pevný a s určitou povrchovou úpravou vysoce odolný, vhodný je právě i v kuchyni.

S betonovým umyvadlem nadchnete každou návštěvu, ale taky sebe.

S betonovým umyvadlem nadchnete každou návštěvu, ale taky sebe

 


You must be logged in to post a comment Login