Inspirace

Beton na beton – Designové stěrky tvoří perfektní základ

Od   | 

Dnešní době bez debaty vládne minimalismus. Pryč je doba přezdobených interiérů a podnikatelské baroko, ve většině interiérů se majitelé snaží o co nejmenší počet doplňků a ladění tón v tónu. Základním stavebním kamenem tohoto trendu jsou podlahy a stěny z designových stěrek, nejkvalitnějšími na trh jsou Imitace betonu® a Betonepox®.

Většina architektů a designérů pociťuje ze strany klientů snahu vše nenásilně provázat a dosáhnout tím čistého a nadčasového uspořádání, ve kterém budou pak v buducnosti obměňovat pouze doplňky. Jde o jistou formu udržitelnosti a zároveň snížení nákladů, protože nadčasové věci slouží lidem výrazně déle než módní výstřelky. Z lesklých a barevných interiérů devadesátých let se postupně přešlo do studenějších, černo bílých. Nyní je hlavní preferencí nadčasovost a jemnost, ale klade se důraz i na funkčnost a odolnost. Vše se hodně kombinuje se dřevem, což vytváří interiéry, které se líbí i za mnoho let.

Základem každého prostoru je bezesporu podlaha a stěny. Tam požadavky minimalismu a čistých linií více než splňují stěrky s „betonový efektem“, tedy především Imitace betonu® a Betonepox® ve světlejších odstínech, které prostor otevřou a rozjasní.

Betonepox® je jedinečný moderní povrch, dokonale imitující betonovou plochu. Vyniká chladnou nadčasovou krásou, moderním designem a bezkonkurenční odolností, tvrdostí a maximální životností. Betonepox® je epoxidová stěrka, která je i bez nutnosti lakování maximálně odolná vůči vodě. Díky svým vlastnostem a mimořádné funkčnosti se stal pojmem mezi povrchy.

IMITACE BETONU® je ideálním povrchem, jestliže hledáte moderní krásu ve špičkové kvalitě, a vzhled, který vás nadchne. Povrch šitý na míru dynamickým, moderním a zajímavým interiérům či exteriérům, nádherně otevře prostor, dodá nadčasový vzhled a ponechá možnost vyniknout zvoleným doplňkům. Stěrku o tloušťce cca 1,5 mm lze nanášet téměř na jakýkoliv povrch a existuje ve velké škále odstínů.

Betonové povrchy jsou moderní a trendy.
Zdroj: Němec

Pro lepší orientaci stěrek je můžeme rozdělit na cementové a epoxidové. Cementové stěrky není problém je otírat vlhkým čistým hadrem a v případě jejich zalakování je můžeme aplikovat i za varnou desku v kuchyni, což je jeden z velmi namáhaných prostorů v bytě.

Epoxidové stěrky mají odolnost zaručenou tím, že se jedná o zcela nesavou hmotu, která zvládne bez problémů i zátěž ve sprchovém koutě, a to jak na podlaze, tak i stěnách.

Obnovovat stěrky není zpravidla potřeba, ale samozřejmě nejsou také nezničitelné. Je to jako se vším, pokud se o věci budeme dobře starat, poslouží opravdu mnoho let! Vlastně do té doby než vás přestanou bavit.

Stěrka není náročná na údržbu. Zdroj: Němec

Architekti a designéři se často setkávají s názorem, že jsou stěrky finančně nedostupné. Pravdou je, že se stěrky díky své kvalitě a jedinečnosti nemohou cenově srovnávat například s obklady z velkých hobby marketů. Pokud ale klient hledá kvalitnější materiály, stěrky se jim cenově nejen přibližují, často jsou i dostupnější, protože v ceně stěrky je zahrnut jak materiál, tak i její aplikace. Nemusí se tedy řešit práce s různými dodavateli, ale vše je zaštítěno jednou firmou. K tomu lze v koupelnách připočíst i šetření za plošné hydroizolace, které jsou již součástí technologického procesu například u stěrky Betonepox®.

Omezením není ani nepravidelný tvar místností, stěrka se opět bez problémů přizpůsobí. Díky této flexibilitě, na rozdíl od dlažby či obkladů, nevznikají zbytečné odřezy, které opět zvedají celkovou cenu. V případě stěrek platíme vždy pouze za skutečně provedené plochy.

Nezáleží na tom, zda se jedná o menší koupelnu, kuchyni, velkorysý obývací pokoj, bazén, administrativní budovu či obchodní centrum. Při správném použití můžete stěrky aplikovat téměř kamkoli s jistotou, že máte originál, který je jen jeden. Žádný člověk Vám totiž neudělá dvě stejné stěny zároveň. Pokaždé tam budou drobné vizuální odchylky, které je od sebe odliší a zaručí tím jedinečnost těchto materiálů.

Hodí se do každé místnosti. Zdroj: Němec

Fotogalerie:

 

VÍCE INFORMACÍ SE DOZVÍTE ZDE

 

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login