Rady a tipy

Jak během zimy udržet v nemovitosti teplo?

Od   | 

Topná sezona se naplno rozjíždí. Pokud patříte do skupiny lidí, kteří v minulosti platili za teplo velmi vysoké částky, zcela logicky budete chtít ušetřit. Jak na to? Přinášíme několik tipů, jak během zimy ve vaší nemovitosti právě teplo udržet. 

Zaměřte se na venkovní izolaci

S tou bylo vhodné začít už v létě, nebo v době podzimu. To však neznamená, že není možné pustit se do práce ještě nyní. Je řada firem, které je možné oslovit a které vám pomohou zateplení zrealizovat. Vhodné je myslet v první řadě na kvalitu. Třeba izolace balkonu jednou a pořádně je mnohem lepší, než využívat jenom různá krátkodobá provizorní řešení, které ve výsledku stojí mnohem více peněz. Navíc nezapomínejte na to, že investice do zateplení se vám vrátí.

Různých materiálů dnes existuje skutečně celá škála, a tak vybírejte mezi těmi, které mají ideální poměr ceny a svých izolačních vlastností. Když si nejste jisti, doporučujeme nechat si poradit od odborníka, který má zkušenosti a ví, co se bude hodit nejlépe.

Pozor na riziková místa

Je třeba uvědomit si, kudy může teplo z vašeho domu nebo bytu unikat. Na taková riziková místa je třeba se zaměřit jako první a udělat taková opatření, aby k unikání tepla nedocházelo. O jakých místech mluvíme? Jedná se hned o trojici míst, kterými  jsou:

  • Okna ve vašem domě nebo bytě
  • Balkonové dveře
  • Vstupní dveře do domu nebo bytu

Zlepšete izolaci i uvnitř objektu

I toto může být cesta, do níž se vyplatí investovat. Vnitřní zateplení obvodových stěn není nic výjimečného. Zvláště, když bydlíte třeba v paneláku, v němž se navíc v nejbližší době neplánuje celková revitalizace. Pokud plánujete tento krok, je dobré ho spojit s celkovou nebo dílčí rekonstrukcí a svůj byt vylepšit jako takový. Navíc ne na vše potřebujete firmu, protože mnoho prací zvládnete sami. Třeba v koupelně nebo na WC, kde můžete využít epoxidové spárovací hmoty, se kterými se velmi dobře pracuje. Také jistě zvládnete i vnitřní omítky, nebo výmalbu. Díky tomu váš byt zateplíte, zvelebíte, a přitom zase až tolik neutratíte.

Udržte teplo v konkrétní místnosti

Vhodné je také zajistit, aby vám teplo neunikalo tam, kam nemá. Když v místnosti nejste, rozhodně není bezpodmínečně nutné ji vytápět. Také myslete na to, že musíte zamezit tomu, aby tam teplo pronikalo – a tím odcházelo z těch správných místností. Jak tohoto docílit? Stačí jednoduché řešení. Kupte dýhované interiérové dveře, které stačí jenom zavírat. I ty pomohou k udržení tepla na tom správném místě. Nabídka je celkem široká a mnoho modelů na trhu je opravdu levných. I tudy vede cesta, jak zajistit, aby pro vás byla letošní zima z hlediska nákladů skutečně přijatelná a vy se nemuseli bát, že už nyní budete muset začít šetřit na nemalé doplatky za teplo.


You must be logged in to post a comment Login