Inspirace

Během vánočního zdobení nezapomínejte na schodiště

Od   | 

Je-li součástí vašeho domova interiérové schodiště, pak ho nezapomeňte na Vánoce také ozdobit. Vytvoříte tak výraznou a výjimečnou dekoraci, která sem originálním způsobem vdechne útulnou vánoční atmosféru.

Nebojte se na vánoční výzdobě schodiště přidat. Zdroj: Pinterest

Vánoční koule

Různobarevné koule jsou zkrátka symbolem Vánoc. Kromě stromečku je můžete zakomponovat i do interiérové dekorace, včetně schodiště. Na schodiště omotejte větvičky, na které půjdou jednoduše zavěšovat vánoční koule. Pokud větvičky na schodišti nechcete, můžete pomocí průhledného provázku jednotlivé koule na navazovat přímo na zábradlí. Nezapomínejte, že by kombinace barev měla ladit s celkovou vánoční výzdobou v interiéru.

Barevné vánoční koule ke svátkům neodmyslitelně patří. Zdroj: Pinterest

Lucerny a svíčky

Milujete svíčky? Pak na jednotlivé stupínky umístěte originální lucerničky, či svícny. Během večera poskytnou útulnou atmosféru a zároveň skvěle osvětlí jednotlivé schody. Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, vsaďte místo klasických svíček na alternativu v podobě LED světýlek, která díky plápolajícímu efektu věrohodně svíčky nahradí. 

Svíčky a lucerny jsou jednoduchou ozdobu, která nezabere při aranžování moc času. Zdroj: Pinterest

Světýlka nesmí chybět

Co jiného vytvoří vánoční atmosféru než světýlka? Nebojte se je kromě oken použít i jinde, například na schodiště. Pořiďte si několik kratších řetězů, které mohou elegantně viset ze zábradlí dolů, nebo se poohlédněte po jednom delším řetězu, který lze stylově obmotat přímo na zábradlí. Pokud si potrpíte na zeleň, upevněte na schody nejprve větvičky a poté na ně namotejte světýlka. Uvidíte, jak se rázem rozzáří celý domov!

Na schodiště se jednoznačně hodí i světýlka. Zdroj: Pinterest

Tučňáci pro děti

Chcete udělat dětem radost a zapojit je do originální vánoční výzdoby? Pak v hobby marketu zakupte sněhovou girlandu, kterou obmotáte na zábradlí schodiště. Dále je nutné si pořídit, nebo s trochou šikovností vyrobit svítivé tučňáky, či jiná zvířátka. Ty pak stačí rozmístit na girlandu ze shora schodiště až dolů. Díky sněhové girlandě vytvoříte efekt klouzajících se tučňáků.

Netradiční výzdoba schodiště může zůstat až do konce zimy. Zdroj: Pinterest

Papírové koule

Pokud chcete něco originálnějšího, než jsou klasické vánoční koule, pak vyzkoušejte papírovou variantu. Zakoupit se dají v prodejnách s balónky v různých velikostech, tvarech i provedení. Abychom docílili zimního, vánočního efektu, je ideální koule zvolit v bílé, či světle modré barvě a pomocí provázků je vrstvit na zábradlí schodiště. Uvidíte, že tuto originální dekoraci bude obdivovat každý.

Pro papírové koule budete potřebovat prostor. Zdroj: Pinterest

Květináče s jehličím

Další variantou, jak zajímavě vyzdobit schodiště, je na jednotlivé stupínky rozmístit stejné květináče se zapíchanými větvičkami jedle, borovice, smrku, tisu, či túje. Větvičky ještě obmotejte světýlky a přidejte stylovou mašli s vánočním motivem, která dekoraci podtrhne.

Na schody rozmístěte květináče s větvičkami. Zdroj: Pinterest

Nezapomeňte na girlandy

Girlandy k Vánocům jednoznačně patří a proto je můžete zakomponovat i na schodiště. Zábradlí girlandami obmotejte, nebo pomocí provázku girlandu na zábradlí zavěšujte. Přidat můžete i trochu jmelí, cesmíny, nebo na girlandy zakomponovat šípky, šišky, vánoční mašle, ozdoby nebo světýlka. 

Girlanda patří mezi tradiční ozdoby schodiště. Zdroj: Pinterest

Zkuste věnce

Věnci o Vánocích zdobíme vchodové dveře, okna i stoly. Skvěle se budou ale vyjímat také na schodišti. Vytvořte si například tři jednoduché věnce z jehličí, které postačí doplnit mašlemi. Jako základ ale poslouží i šišky, nebo bobule. Někdo si naopak potrpí na velkých věncích tvořených s vánočních koulí. Věnce lze zavěsit přímo na zábradlí nebo na girlandu.

Věnce mohou zdobit i schodiště. Zdroj: Pinterest

Zavěšené ponožky

Milujete americkou tradici v podobě zavěšování dlouhých ponožek, či podkolenek na krb? Pokud krb nemáte, může být schodiště tím pravým místem. Rozhodně to však nepřehánějte s barevností a na schodišti střídejte maximálně dvě různé barvy ponožek.

Se zavěšenými ponožkami budete originální. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login