Inspirace

Během vánočního zdobení nezapomínejte na vstupní dveře: Mile přivítáte návštěvu i potěšíte srdce kolemjdoucích

Od   | 

První adventní neděle je před námi a je tedy čas začít s vánoční výzdobou. Nezapomeňte na vchodové dveře. Stačí drobná dekorace, která vstupní prostor promění k nepoznání a mile uvítá všechny přicházející hosty. A jak tedy dveře vyzdobit?

Ozdoba dveří nemusí být jen z jehličí. Zdroj: Canstockphoto

Tradiční je věnec

Věnec zavěšený na dveřích patří mezi klasiku, která nikdy nezestárne. Jeho výhodou je, že ho můžete každý rok obměňovat a vytvářet nové a nové varianty. Pokud navíc menší věnce zavěšujete i do oken, můžete ho sladit s nimi a nebo přímo s tím adventním na jídelním stole. Během vánočních příprav tak můžete zapojit celou rodinu a všichni se mohou podílet na jejich výrobě. Aby věnec dlouho vydržel, zvolte větvičky z jedlí, nebo rovnou zakupte umělý věnec, který od živého na první pohled takřka ani nerozeznáte a můžete ho uschovat i na další roky. 

Pokud chcete věnec v jednoduchém přírodním stylu, lze ho dozdobit skořápkami, skořicí, sušenými citrusy, badyánem, šiškami, slaměnými ozdobami, ale i bobulemi. Pro modernější pojetí můžete zvolit vánoční ozdoby, mašle, nebo třpytivé vánoční dekorace. Hotový věnec na dveře uchyťte buď speciálním háčkem, který se na dveře nalepí, nebo si vytvarujte tenký plech podle dveří a zahákněte ho shora. 

 

Jak na záclony a závěsy do velkých oken?

 

Nezapomínejte na parapety

Pokud patříte mezi ty, kteří zdobí parapety truhlíky během celého roku, nezapomínejte je vánočně dozdobit. Vhodné jsou zakrslé jehličnany, nebo zapíchnuté jehličnaté větvičky v kombinaci s vřesem, které stačí doplnit světelným řetězem, vánočními ozdobami, bobulemi či stuhami. 

Parapety vyzdobte vánočně laděnými truhlíky, nebo květináči.
Zdroj: Canstockphoto

Vděčné girlandy

Pokud jste věnec na dveře již zavěsili a stále to není ono, můžete vyzkoušet i girlandy. Ty lze vyrobit doma pomocí jehličnatých větviček, nebo lze zakoupit již hotové, různě dlouhé a husté. Girlandy se budou vyjímat na dveřích, po stranách dveří, ale zajímavě působí na i zábradlí a plotech. Girlandy můžete ponechat pouze takto, nebo je dozdobte opět světelnými řetězy, mašlemi, vánočními ozdobami, ale i dalšími vánočními dekoracemi. 

Girlandy mohou přecházet i na zábradlí. Zdroj: Canstockphoto

Vyzdobte i prostor okolo dveří

Kromě samotných dveří nezapomínejte ani na prostor okolo. Do vstupního prostoru umístěte lucerny se svíčkami, nejrůznější nádoby s ozdobami a světelnými řetězy, ale i jinými, vánočními soškami. Ke dveřím lze umístit květináče s jehličnatými větvičkami dozdobenými vánočními ozdobami, stuhami, nebo šiškami. Pokud navíc máte na zahradě květináč s jehličnanem, lze i ten přemístit ke dveřím a ozdobit ho. 

Zdroj info: Decorations 2023, Dekorace a styl, Studio Floren, Gardeo

Výzdoba nemusí být velkorysá, stačí drobnost. Malé lucerny zpříjemní vstupní prostor.
Zdroj. Canstockphoto

Fotogalerie:

 

Které tepelné čerpadlo vybrat a proč?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login