Koupelny

Baterie do sprchového koutu: Vyberte tu pravou, sprchování si s ní užijete mnohem víc

Od   | 

Abyste si pořádně užili sprchování, nestačí jen kvalitní sprchový kout, ale hlavně pořádná sprchová baterie. Možná se bude divit, jak tento jednoduchý kus koupelnového vybavení pokročil ve svých funkcích i vzhledu.

I standard bude stačit

Asi každý z nás má vrytou do paměti klasickou sprchovou baterii s hadicí a ruční sprchou. Pokud jste zastánci této klasiky, nebo pouze baterii měníte, nemusíte se obávat designu. V dnešní době výrobci nabízí takové kousky, které zapadnou i do moderní koupelny. Přednost můžete dát pákové baterii, která je mnohem jednodušší na ovládání a nebo vsadit na styl a vybrat kohoutkovou. Moderní kohoutkové provedení lze otočit maximálně o 180 stupňů, tudíž se nemusíte bát nekonečného otáčení kohoutkem dokola.

Ke klasické baterii budete potřebovat také hadici a ruční sprchu, která se převážně prodává v jednom balení dohromady. Při výběru je nutné dát pozor na velikost sprchovací hlavice. Čím je větší, tím poskytne příjemnější osprchování. Na trhu můžete pořídit hlavice s přisáváním vzduchu. Tehdy je voda doplněna vzduchem, čímž získáte lepší pocit při sprchování. Lepší zážitek získáte ještě se sprchovými hlavicemi s takzvaným proudem PowderRain, kde místo jedné trysky je z jednoho nopku trysek více, proud je tak jemný, že máte pocit, jako by vaše tělo bylo zahaleno do velmi příjemného, jemného letního deštíku. Není výjimkou, že ruční sprcha poskytne hned několik druhů proudu, který získáte pouhým přepnutím přímo na hlavici. A tak se můžete sprchovat v jemném letním deštíku, nebo získáte intenzivnější proud až například pro monoproud, kterým můžete masírovat části těla. Pozornost věnujte i držáku ruční sprchy. Na výběr jsou výškově posuvné, které lze nastavit podle výšky jednotlivého člena rodiny, ale i zafixované na jednom místě. 

Přepínání proudu může být na ruční sprše. Zdroj: Hansgrohe

Sprchový sloup jako zlatá střední cesta

Další možností je sprchový sloup, který se instaluje na stěnu. Vybaven je jak ruční, tak i hlavovou sprchou, nezřídka kdy je baterie vybavena termostatem. Tělo baterie může být robustnější a shora poskytuje prostor pro odložení hygienických potřeb. Instalace panelů je snadná, rozteč baterie je standardizována, a tak stačí vyměnit jen kus za kus a můžete si užívat sprchování. Při výběru jen dávejte pozor, zda je výška fixována anebo je možné ji měnit. 

Sprchové panely mají moderní, kompaktní a snadno udržovatelný design. Zdroj: Kludi

Podomítkové řešení je hitem posledních let

Elegantním řešením je podomítkové provedení. Už jak z názvu vyplývá, baterie sestává z takzvaných podomítkových těles, které se instalují při realizaci koupelna pod obklad (nebo stěrku či jiný materiál) a horních těles. Vyčnívá tedy jen hlavová sprcha (vyvedená ze stěny nebo ze stropu) a ovládací baterie, ruční sprcha je připevněná k hadici, která je součástí baterie a může na ní být připevněna, případně ji můžeme odložit do tyče na stěně. Při výběru sprchové hlavice je však důležité se zaměřit na velikost sprchového koutu. Jestliže disponujete menším sprchovým koutem, pak je ideální zvolit vývod ze zdi. Naopak ve větších sprchových koutech je lepší zvolit provedení ze stropu. Díky variabilitě lze hlavici ze stropu umístit kamkoliv v prostoru sprchového koutu a docílit tak požadovaného rozstřiku, při kterém si odpočinete. Není od věci si dopřát hlavové sprchy doplněné o LED, případně reproduktory, některé modely mají například i vyvíječ páry. Tyto varianty samosebou patří k finančně náročným.

Podomítkové řešení je elegantní a stylové. Zdroj: Grohe

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login