Inspirace

Barvy Vánoc 2023 jsou směsí tónů fuchsiové, růžové a červené. Máte je doma?

Od   | 

Advent je tu a vy už určitě přinášíte z půdy a sklepů všemožné ozdoby, řetězy a dekorace. Chcete mít na Vánoce připravené vše, co k tomu patří, včetně dokonalé výzdoby. Pokud se zároveň rádi vezete na vlně aktuálních trendů, jsou pro vás důležité barvy, které v roce 2023 frčí. Které to jsou?

O Vánocích je všechno dovoleno. Půjdete letos s barevnými trendy? Zdroj: Freepik

Kdo určuje barvu roku?

Vyhlašuje ji na konci roku společnost Pantone. Podle toho se pak setkáte s nejrůznějšími odvětvími, které se vybranou barvou a jejími odstíny inspirují. Ovlivňuje nejen módu, ale i interiérový design nebo právě vánoční výzdobu. Instituce Pantone je známá po celém světě a sídlí v New Jersey. Ovšem nenechte se mýlit. Výběr není rozhodně jen tak ledajaký, ale zakládá se na analýze módy, designu, dění ve světě či společenských událostí. A která barva je to pro rok 2023? Dokonalá MAGENTA.

 

Venkovní dlažba se pokládá terče. Víme, jak na to

 

Jakou barvu ukrývá MAGENTA?

Doslovně se barva letošních Vánoc jmenuje Viva Magenta a je kombinací červené, fuchsiové a růžové. Odstín si bere inspiraci v přírodním karmínu. Barva vyjadřuje radost, optimismus a odvážnost. Je výjimečná a poutavá. Vzhledem k tomu, že vánoční čas, a především výzdoba patří ke stejně nepřehlédnutelným, určitě bude výběr této Top barvy ideálním. Pokud chcete jít s módou, určitě něco ve zmíněných odstínech pořiďte.

Ideálně vsaďte na ozdoby. Ty patří k výrazným prvkům a vykouzlí dokonalou atmosféru. Když ovšem zvolíte jen barvu Magenta, buďte opatrní, ať to nepřeženete. Zde určitě platí pravidlo, že méně je více, jelikož jde o dost intenzivní tón a nechcete mít z domova růžovou peklo. Když zvolíte nějakou kombinaci barev, myslete na to, že má být dominantní, proto k ní volte něco tón v tónu nebo nějaký kontrast za pomoci neutrálních barev. Vyzkoušejte šedou či pastelové odstíny. Na trhu jsou k dostání nejrůznější úžasné odstíny vánoční ozdob, polštářků, závěsů, různých dekorací. Nechte svou domácnost, aby se rozsvítila. Existují různé tvary, velikosti, vzory.

Odsavač par, který vzduch v prostoru také dezinfikuje

 

Kombinací bílé a jiných nenápadných barev dosáhnete perfektního výsledku

Vivu Magentu můžete zkombinovat i s dalšími oblíbenými vánočními barvami. Například bílá, krémová či stříbrná se dobře hodí. Bílá symbolizuje čistotu a jemnost. Zároveň se hodí k minimalismu, což je trend, který provází už několikery Vánoce. Použít lze i jemný odstín růžové, i když už v Magentě je. Vedle stříbrné a zlaté, které patří k častým svátečním barvám, se skvěle hodí také platinová, která s sebou nese klid a mír v domě. V interiéru navíc působí naprosto luxusně.

A jaké další barvy se hodí? Stálicí je rozhodně fialová, ať už na adventním věnci nebo slavnostně prostřeném stole. Chybět v našem výčtu nesmí červená v kombinaci se zelenou jako tradiční vánoční odstíny. S nimi nikdy nešlápnete vedle. Letos můžete udělat malou změnu a vyzkoušet jemnou limetkovou, která působí mladistvě. Jste milovníkem růžové? Klidně letos tradiční barvy překonejte a buďte odvážní. Zahrňte do své výzdoby modrorůžové ozdoby, věnce stuhy. Růžová dodává moderní šmrnc a dobře se kombinuje se zlatou či stříbrnou. Zkuste si představit něžné růžové ozdoby a zlatá světla na vánočním stromečku. Už na vás dýchá atmosféra?

Červená, zelená či zlatá jsou tradiční vánoční barvy a nikdy s nimi nešlápnete vedle. Zdroj: Canstockphoto

O letošních Vánocích zaujme také duha

Mimo barvy roku budou letos trendy také duhové barvy různých vánočních dekorací. To je skvělá zpráva, protože v podstatě neuděláte chybu s žádnou, kterou si vyberete. Zejména malé děti milují barevnost. Těm můžete dát i na výběr, aby zvolily své oblíbené možnosti. Určitě ocení, že jejich názor posloucháte, a dokonce k němu i přihlédnete.

Barevná ducha na stromečku? Proč ne? Zdroj: Canstockphoto

Vánoční sezóna je především o harmonickém spojení klasického šarmu a současné kreativity. Ať už dáváte přednost uklidňujícím tónům jemných neutrálních odstínů, nostalgické přitažlivosti přírodního vzhledu, hravému nádechu růžové nebo přirozené kráse lesních dekorací či bílým Vánocům, neexistuje trend, který vyhovuje každému vkusu a stylu. Ne každému také záleží na nejmodernějších designech a zůstává roky stále u stejné klasiky. Přesto není na škodu, když se jednou za čas necháte inspirovat něčím novým a neokoukaným.

Nemáte rádi přílišné experimentování? Volte tradiční a přírodní barvy. Zdroj: Canstockphoto

Zdroj info: pantone.com, balsamhill.com, westwing.cz

Fotogalerie:

 

Sauna, kterou můžete používat ten samý den, který ji přivezou

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login