Inspirace

7 barev, které můžete hravě kombinovat s modrou

Od   | 

Modrá je dobrá, a to platí i v interiérech, kde funguje skvěle za každých okolností, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv její odstín. Pojďte se společně s námi inspirovat, s jakými barvami se dá tento symbol moře či nebe kombinovat, a zjistěte, která varianta je vašemu srdci nejbližší.

Černobílá klasika, která se neomrzí

Bílý nábytek v kuchyni, koupelně i obýváku oživený stěnou v sytě modrém odstínu připoutá zrak každého příchozího. Tmavě modrá má navíc uklidňující účinky, takže se jí obklopte nejlépe tam, kde budete moct relaxovat po náročném dni v práci.

Tmavě modrou stěnu si ozdobte svými oblíbenými dekoracemi, třeba z cest po přímořských destinací.

Kombinace s půlnoční černou může působit sice trochu tvrdě a oblíbí si ji možná spíš mužská část populace, ale u této barvy máte jistotu, že nešlápnete vedle s jakýmkoliv odstínem modré. Skvěle se bude vyjímat třeba v ložnici.

Propojení modré s půlnoční černou má doslova magické účinky.

Hrajte si s barvami

Zelená v odstínu trávy je sama o sobě příjemnou barvou, když ji spárujete s tmavě modrou, bude to dokonalá pastva pro oči. Nechejte se stáhnout do spárů této palety a užívejte si uklidňujících tónů třeba v pohodlí obývacího pokoje.

Někdy stačí málo. Dekorativní polštáře budou modrou sedačku skvěle doplňovat.

Chcete dodat interiéru hravost nebo jen svým ratolestem udělat radost? Tak či onak, sytě červená v kombinaci s modrou dodá místnosti živou a zábavnou atmosféru, kterou ocení hlavně ty děti!

V dětském pokoji bude červenomodrá kombinace fungovat dokonale.

Kombinujte pastelové odstíny

Pastelově modrá a levandulová, to je něco pro romantické duše! I když tyto dvě barvy patří mezi studené, jejich souhra je naprosto harmonická a svádí k příjemnému odpočinku u šálku čaje. A navíc si dobře poradí s optickým zvětšením a prosvětlením celého prostoru.

Kouzlo levandulové a světle modré barvy ocení hlavně dámy.

Šedostříbrný glanc a zlátnoucí obilí 

Máte rádi všechno, co se blýská? Pak není jednodušší způsob, než vymalovat stěny na modro a okna vyšperkovat stříbrnými záclonami nebo na stěnu pověsit obraz s chromovou patinou. O moderní jiskru ve vašem obýváku nebo ložnici bude postaráno raz dva.

Studené tóny oživíte sedačkou nebo lustrem v teplých odstínech.

Kapku bohémství naopak svému interiéru dodáte, když spojíte modrou se zlatavou barvou zrajícího obilí. V jakékoliv místnosti svého příbytku tak navodíte útulnou atmosféru, které každý podlehne.

Modrá ve spojení s barvou zrajícího obilí je velmi módní a stylová.

Zdroj: Homedit


You must be logged in to post a comment Login