Inspirace

Barvou roku 2023 je uklidňující modrozelená

Od   | 

Společnost PPG už zná svou barvu roku 2023. Odstín Vining Ivy na pomezí modré a zelené připomíná vodní hlubinu. Tato elegantní sytá barva má uklidňující účinky a vede k hlubokému zamyšlení. Do odstínu si můžete nechat natónovat nátěry Balakryl i Primalex.

Zdroj: Primalex

Inspirace neživou přírodou

Volba Vining Ivy (PPG1148-6) je výsledkem rozsáhlých výzkumů, které zahrnují poznatky z historie, psychologie, sociologie nebo interiérového designu. I když aktuální trendy stále odkazují k přírodě, dochází k odklonu od tradiční zelené. Pozornost architektů a designérů se nyní zaměřuje na přírodu anorganickou. Vyhledávané jsou materiály jako kámen, kov či zemina. Současný design se inspiruje také oblohou a vodou. Sytě modrozelená barva Vining Ivy symbolizuje právě vodní hlubinu.

Sytá modrozelená se hodí do moderního i tradičního interiéru. Zdroj: Primalex

Temná a uklidňující modrozelená

„Zatímco modrý odstín vyvolává pocit klidu, smaragdově zelená podporuje vnitřní rovnováhu,“ řekla Silvia Dyrcová, senior marketing manager PPG. Tmavé a tlumené tóny odstínu Vining Ivy mají vést k důkladnému zamyšlení, navodit pocit klidu a obrátit naši pozornost k sobě samým. Odvážná, ale uklidňující barva se pohybuje na hranici výrazné modré a rafinované zelené. Energická a výrazná modrozelená navíc připomíná drahý kámen. Každému prostoru tak dodá na výjimečnosti a eleganci.

Modrozelené stěny jsou nadčasové a elegantní. Zdroj: Primalex

Výrazný prvek do každého prostředí

Odstín Vining Ivy je ideální do interiéru i exteriéru. Přestože se jedná o moderní a nadčasový odstín, vyvolává také vzpomínky na trendy 70. let a bude vkusným doplňkem minimalistických interiérů i rafinovaným prvkem tradičněji pojatého prostředí. Harmonicky se doplňuje se zemitými barvami, jako jsou odstíny hnědé či rezavě oranžové, a výborně vypadá také v kombinaci s jemně růžovými, broskvovými a zelenými tóny.

„Barvu doporučujeme kombinovat s tmavšími odstíny dřeva a bílými obklady. Dobře ladí s přírodními materiály, jako je sklo, mramor nebo kov s nádechem patiny. Nenápadné elegance lze dosáhnout pomocí modrozelených doplňků a pro slavnostnější atmosféru odstín pomohou doplnit zlaté akcenty,“ doplňuje Silvia Dyrcová.

Nábytek v barvě roku se výborně doplňuje s béžovými a broskvovými tóny. Zdroj: Balakryl

Na stěnu i nábytek

Do odstínu Vining Ivy lze tónovat jak interiérové nátěry Primalex, tak krycí barvy Balakryl. Akcentní modrozelené stěny vytvoří v komerčních i obytných prostorech harmonickou atmosféru. Působivý dojem vyvolá také výrazná kuchyňská linka nebo nábytek. Osobitost exteriéru podtrhnete například pomocí vchodových dveří, okenních rámů nebo květináčů v modrozelené barvě. Další inspiraci na dokonalé kombinace pak najdete v novém vzorníku Voice of Colour.

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login