Inspirace

Barvou roku 2022 je olivově šedá. Zamilujte si tento uklidňující odstín

Od   | 

Odolnost a houževnatost definovala lidstvo v posledních dvou letech. Více než kdy jindy toužíme po spojení, klidu, pohodě a míru. Všechny tyto události se podepsaly na výběru barev pro rok 2022 a majitelé domů, designéři a další odborníci jsou připraveni znovu se nadechnout. Právě z těchto důvodů vybrala značka barev PPG olivově šedou jako barvu roku 2022.

Olivově šedá také podporuje rozhodnost. Zdroj: Primalex

Je všestranná, přizpůsobí se interiéru, uklidňující a spjatá s přírodou. Má představovat opětovný růst v postpandemickém světě. „Designéři, architekti, lidé vlastníci nemovitost – ti všichni se odklánějí od tvrdých nebo neutrálních barev, ale volí raději něco optimističtějšího. My jsme pro a doufáme, že nás takové barvy zavedou do nové éry domácího designu,“ prohlásila ředitelka marketingu Amy Donato. Není žádným tajemstvím, že právě zelená patří k nejžhavějším barevným trendům pro příští rok ve světě designu. V této formě funguje trochu jako neutrální odstín, který nepřebije vše v místnosti, ale vzbudí vizuální zájem.

Dopřejte si originální svítidla

Kam patří olivově šedá?

Olivově šedá je univerzální barva, která se dá snadno kombinovat s jinými barvami a lze ji použít místo jiných neutrálních barev. Hodí se do sofistikovaného pokoje v kombinaci s tradičním dřevěným nábytkem, do ložnice nebo koupelny. Pokud chcete zvýraznit její energii, přidejte trochu červené a žluté. Přirozený vzhled dodají neutrální barvy, jako je bílá, béžová a černá.

Máte moderní domov? Nebojte se použít olivově šedou.  Je decentní a s matným povrchem působí při správném používání velmi kultivovaně. Je to také barva, která patří do středomořského, venkovského i rustikálního stylu.

Olivově šedá není jen jedna. Může mít různé tóny a sytosti. Zdroj: Dulux

Přidejte novou barvu pomocí dekorací

Pokud neholdujete velkým změnám, nemusíte hned měnit kompletně barvu stěn. Jednodušší a méně nákladné je přidání stylových dekorací v různých odstínech barvy. Jídelní židle nebo barové stoličky se zeleným polstrováním, vázy, dekorativní sošky apod. Začněte s malými věcmi, a když vás výsledek nadchne, můžete přidat ještě něco navíc. Někdy stačí jen jednoduchá změna textilií v místnosti a změna je poměrně veliká. Olivově šedé závěsy, koberečky, polštářky. Všechno se dá snadno koupit a můžete vyzkoušet různé odstíny.

Někdy stačí jen málo a získáte výrazný, stylový prvek. Zdroj: Ikea

Kombinujte s jasnými barvami

Krása mnoha odstínů olivově šedé spočívá v tom, že se dá bez problémů kombinovat s různými barvami. Dává prostorům, jako je ložnice nebo třeba jídelna, útulné pozadí. S tímto odstínem můžete kombinovat téměř jakoukoliv barvu v závislosti na stylu místnosti a dostupném prostoru, od žhavé růžové, přes jasně oranžovou až po slunnou žlutou a temperamentní červenou.

Zajímavou myšlenkou je olivový strop, což je inovativní způsob, jak zbarvit domácnost na zelenošedou, aniž by bylo nutné měnit barvu stěn nebo výzdobu.

 

Olivově šedou lze použít v jakékoliv místnosti. Vytvoří dokonalou svatyni v ložnici, podporuje soustředění v kanceláři a nabízí perfektní neutrální pozadí v rušné kuchyni. Čerstvý nátěr může být právě tím nejlepším způsobem, jak v dalším roce pozvat do svého domova svěžest a pohodu.

Vhodná je i do dětského pokoje. Zdroj: Primalex

Fotogalerie:

 

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

 


You must be logged in to post a comment Login